Poslanci budou možná znovu projednávat novou regulaci hazardu

01.03.2016 6:34

Poslanci by dnes mohli dál projednávat vládní návrhy nové regulace a zdanění hazardu. Ve druhém čtení je například také norma, jež mimo jiné zvětší varování před následky kouření na cigaretových krabičkách. Do závěrečného schvalování by mohla Sněmovna poslat předlohu, která dá ministerstvu vnitra pravomoc nařizovat v případě hrozby hraniční kontroly. Březnová schůze dolní komory začne odpoledne.

Poslanci budou možná znovu projednávat novou regulaci hazardu
Foto: pixabay.com
Popisek: Hazard - ilustrační foto
reklama

V protihazardních předlohách podpořil rozpočtový výbor poměrně překvapivě dvě daňové sazby místo tří, jak chce vláda. Dvě sazby podle druhu her prosadili poslanci opozičních KSČM a Úsvitu, kopírují podle nich současný stav. Podle ministerstva financí by taková změna mohla připravit stát asi o 444 milionů korun.

Některé úpravy novely zákona o potravinách a tabákových výrobcích doporučil Sněmovně zemědělský výbor. Výrobci by mohli dostat delší čas na zavedení nových krabiček cigaret s větším varováním, které bude muset i obrazové. Hygienikům naopak hrozí ztráta pravomocí při kontrole veřejných stravovacích zařízení ve prospěch Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Novelu o ochraně státních hranic asi poslanci příliš měnit nebudou. Vnitro by podle normy mohlo místo vlády nařídit hraniční kontroly, pokud by existovala vážná hrozba narušení pořádku nebo vnitřní bezpečnosti země. Nový předpis by umožnil podle ministerstva vnitra adekvátně reagovat i na migrační krizi.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…