Poslanci budou navrhovat přesuny peněz v rozpočtu na příští rok

05.12.2018 7:26

Poslanci budou dnes pokračovat v projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok. Čeká je druhé čtení, při němž mohou navrhovat přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Sněmovna by také měla dokončit schvalování nového zákona o osobních údajích, který reaguje na evropské nařízení známé pod zkratkou GDPR.

Poslanci budou navrhovat přesuny peněz v rozpočtu na příští rok
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Rozpočtem se budou poslanci zabývat odpoledne. Avizovali už desítky návrhů úprav řádově za desítky miliard korun. Základní parametry rozpočtu včetně čtyřicetimiliardového schodku již poslanci měnit nemohou, Sněmovna je schválila v říjnu v prvním čtení.

U nového zákona o osobních údajích čeká poslance několik posledních hlasování. V dílčích hlasováních už podpořili nižší hranici maximální pokuty pro malé obce za porušení pravidel ochrany osobních dat. Naopak nesnížili věk dětí pro možnost založit si účet na sociálních sítích. V doprovodné předloze Sněmovna rozhodne, zda a do jaké míry bude omezen zákon o svobodném přístupu k informacím.

Před schvalováním je také například zrušení pokuty pro vodáky za plavbu pod vlivem alkoholu, snížení sazby daně z přidané hodnoty na jízdné a doplnění pojmenování státního svátku 17. listopadu. Některé z těchto předloh by dolní komora mohla schvalovat až v pátek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …