Poslanci budou navrhovat přesuny peněz v rozpočtu na příští rok

05.12.2018 7:26 | Zprávy

Poslanci budou dnes pokračovat v projednávání návrhu státního rozpočtu na příští rok. Čeká je druhé čtení, při němž mohou navrhovat přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Sněmovna by také měla dokončit schvalování nového zákona o osobních údajích, který reaguje na evropské nařízení známé pod zkratkou GDPR.

Poslanci budou navrhovat přesuny peněz v rozpočtu na příští rok
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Rozpočtem se budou poslanci zabývat odpoledne. Avizovali už desítky návrhů úprav řádově za desítky miliard korun. Základní parametry rozpočtu včetně čtyřicetimiliardového schodku již poslanci měnit nemohou, Sněmovna je schválila v říjnu v prvním čtení.

U nového zákona o osobních údajích čeká poslance několik posledních hlasování. V dílčích hlasováních už podpořili nižší hranici maximální pokuty pro malé obce za porušení pravidel ochrany osobních dat. Naopak nesnížili věk dětí pro možnost založit si účet na sociálních sítích. V doprovodné předloze Sněmovna rozhodne, zda a do jaké míry bude omezen zákon o svobodném přístupu k informacím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

20:30 Jandejsek k bitcoinům: Stanjura i Fiala věděli. Nemají ve vládě co dělat

Bývalý prezident Agrární komory ČR a jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek v…