Poslanci by mohli projednat zrušení povinné maturity z matematiky

06.12.2019 6:10

Poslanci by dnes mohli zahájit debatu o zavedení klouzavého mandátu a o zrušení budoucí povinné maturity z matematiky. Úvodní kolo by se mohlo týkat také zákazu množíren zvířat a pokutování takzvané dvojí kvality potravin. Přesný program jednacího dne by měla Sněmovna teprve stanovit.

Poslanci by mohli projednat zrušení povinné maturity z matematiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na programu sněmovny bylo hlasování o daňovém balíčku
reklama

Klouzavý mandát by mohl být podle doporučení sněmovní ústavní komise dobrovolný. Člen vlády by se sám rozhodl, zda chce být zároveň poslancem, nebo nikoli. Pokud by poslancem být nechtěl, do Sněmovny by za něj nastoupil náhradník.

Ke zrušení nynější úpravy, podle níž by měli poprvé povinně z matematiky maturovat gymnazisté v roce 2021, jsou ve Sněmovně dvě předlohy. Vláda také navrhla, aby se od jara 2021 omezila státní maturita jen na didaktické testy. Ústní a písemné zkoušky z jazyků by se měly přesunout ze státní úrovně zpět do škol.

Novela, který by zakázala množírny zvířat, také zpřísňuje podmínky chovu šelem. Předloha o potravinách zavádí zákaz prodeje potravin v různé kvalitě, ale stejném obalu v Česku a v jiných evropských zemích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

18:01 Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

Generál v záloze Andor Šándor byl hostem pořadu na serveru Česká média, mj. k tématu hybridní války.…