Poslanci mě šikanují, stěžuje si Babiš. Raději prý bude sloužit zemi než jim odpovídat

18.12.2015 6:53 | Zprávy

To, že si poslankyně Věra Kovářová (TOP 09 a STAN) dovolila ministru financí a předsedovi hnutí ANO Andrej Babišovi vytknout, že nedochází na ústní interpelace do Poslanecké sněmovny, považuje ministr za šikanu.

Poslanci mě šikanují, stěžuje si Babiš. Raději prý bude sloužit zemi než jim odpovídat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Kvůli absentujícím ministrům musela být včera přerušena schůze Poslanecké sněmovny. A ministři mají nepravidelnou docházku i na jednáních vlády. Toho si povšimla právě Kovářová a upozornila na to. 

„Stále se kritizuje neúčast poslanců, a tak jsem se rozhodla podívat na účast na vládě. Já totiž často ministry interpeluji a leckdy nedostanu odpověď na plénu, ale až písemně, a na tu nelze reagovat. Třeba ministr Andrej Babiš už na ústních interpelacích nebyl šest měsíců,“ řekla Kovářová. Jak píše dnešní vydání MF Dnes, poslankyně si od Úřadu vlády vyžádala docházku ministrů od ledna letošního roku. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nepochopili, že prohráli.“ Gulyáš a sundání ukrajinské vlajky

12:15 „Nepochopili, že prohráli.“ Gulyáš a sundání ukrajinské vlajky

Herec Michal Gulyáš ve svém novém videu shrnul dění uplynulého týdne – od podpisu koaliční smlouvy a…