Poslanci proberou změny v oddlužení, mají je víc zpřístupnit

27.04.2017 6:10 | Zprávy
autor: čtk

Poslanci by měli dnes začít debatu o změnách v oddlužení, jež je mají víc zpřístupnit. Proberou také výsledky prověrek stranických finančních zpráv za loňský rok, jak je provedl sněmovní kontrolní výbor. Na programu jsou ale především pravidelné interpelace na členy vlády.

Poslanci proberou změny v oddlužení, mají je víc zpřístupnit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Vládní insolvenční novela předpokládá, že do procesu oddlužení budou moci vstoupit dlužníci bez ohledu na výši svých závazků. Proces by mohl trvat tři, pět nebo sedm let v závislosti na výši splacených dluhů. Cílem ministerstva spravedlnosti je to, aby se více lidí dostalo z dluhové pasti.

Původně dnes měla Sněmovna projednávat mezinárodní smlouvy. Pařížskou klimatickou dohodu i obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Kanadou ale z programu nynější schůze vyřadila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ptal se vás někdo na názor jako ministra obrany?

Myslím na zapojení do PURL. A jestli jste byl proti a přesto v ní jsme, tak k čemu jako ministr jste, když váš hlas nemá žádnou váhu jako třeba při jmenování nového náčelníka armády?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš přitvrdil proti prezidentovi tak, že se ozvala i zamčená Nerudová

20:30 Babiš přitvrdil proti prezidentovi tak, že se ozvala i zamčená Nerudová

Předseda vlády Andrej Babiš odmítl návrh prezidenta Petra Pavla obnovit schůzky nejvyšších ústavních…