Poslanci projednají zmírnění protikuřáckého zákona příští pátek

13.04.2018 13:20

Sněmovna dnes odložila úvodní kolo debaty o poslaneckém návrhu na zmírnění protikuřáckého zákona na příští pátek. Na řadu mohl podle programu schůze přijít už dnes. Informuje o tom ČTK.

Poslanci projednají zmírnění protikuřáckého zákona příští pátek
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Pevné zařazení předlohy na příští pátek prosadil při projednávání změn programu schůze klub ANO. Jeho předseda Jaroslav Faltýnek návrh zdůvodnil tím, že Ústavní soud ve středu vyhlásí, jak rozhodl o podnětu skupiny senátorů na zrušení několika pasáží protikuřáckého zákona.

Senátoři tvrdí, že veřejná moc v liberálním státě nemá vnucovat lidem životní styl, který momentální držitel moci považuje za správný. Kromě samotného zákazu kouření v restauracích, který platí od konce loňského května, senátoři ostře kritizovali také například zákaz prodávat tabákové výrobky a alkoholické nápoje na akcích určených převážně dětem. Argumentují také proti zákazu prodeje alkoholu z automatů nebo proti ustanovení, které přenáší na hospodské odpovědnost za škodu způsobenou podnapilými lidmi.

Aktuální návrh na zmírnění protikuřáckého zákona by provozovatelům umožnil zřizování kuřáren v restauracích, divadlech, kinech a dalších kulturních zařízeních i na sportovištích včetně hal. Menší hospody nebo bary, v nichž se nepodává jídlo, by mohly být kuřácké.

Novela, za níž stojí Marek Benda z ODS, se týká i samotných hostinských. Zrušila by jejich odpovědnost za to, že podají alkohol dospělé osobě, u níž panuje podezření, že pak bude vykonávat činnost, kterou by mohla někoho ohrozit nebo poškodit majetek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

22:41 Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i Rychetského

„Turecko se podle mého názoru dopustilo válečných zločinů a v každém případě si myslím, že by minimá…