Poslanci se budou zabývat regulací anonymních akcií

06.02.2013 6:57

Poslanci dnes budou dál projednávat vládní předlohu na regulaci anonymních akcií. Opozice ji pokládá za nedostatečnou a žádá úplné zrušení cenných papírů na doručitele. Sněmovna se bude zabývat také například návrhem zákona o mezinárodní justiční spolupráci v trestních případech.

Poslanci se budou zabývat regulací anonymních akcií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání sněmovny
reklama

Vládní návrh o regulaci anonymních akcií předpokládá, že firmy budou muset zapsat anonymní akcie do centrálního depozitáře, nebo je uložit v listinné podobě u bank. Obě varianty podle ministerstva spravedlnosti zajistí možnost identifikovat vlastníka, kterou budou moci využít policisté, žalobci, soudci či zadavatelé veřejných zakázek a poskytovatelé dotací.

Pokud vlastníci anonymních akcií ani jednu z těchto možností nevyužijí, rok od účinnosti zákona se tyto cenné papíry přemění na akcie na jméno.Návrh zákona o mezinárodní justiční spolupráci upravuje podobu spolupráce české justice s jinými státy nebo s mezinárodními trestními soudy. Mění například postup při vyhlašování mezinárodního pátrání a žádání o vydání uprchlých nebo hledaných lidí, kteří jsou v Česku podezřelí ze spáchání trestného činu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…