Poslanci se opět sejdou k prodloužení nouzového stavu

26.02.2021 7:20

Poslanci se dnes opět sejdou k debatě o prodloužení nouzového stavu. Menšinový kabinet ANO a ČSSD požádal Sněmovnu, aby souhlasila s jeho trváním do konce března.

Poslanci se opět sejdou k prodloužení nouzového stavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

Anketa

Máte důvěru v Jana Hamáčka? (Hlasování od 25.2.2021)

16%
84%
hlasovalo: 14933 lidí
Žádost vláda zdůvodňuje zrychlováním šíření nákazy koronavirem a hrozícím přetížením nemocnic.

Jak se dolní komora k žádosti vlády postaví, není jasné. Například opoziční strany ODS, KDU-ČSL, TOP 09 uvedly, že kabinet by měl pro další boj s epidemií využít pravomoci vyplývající ze schvalovaného pandemického zákona, nebo vyhlásit nový nouzový stav jen pro opatření, které jinak vyhlásit nelze.

O takzvaném pandemickém zákonu by měli dnes poslanci znovu hlasovat potom, co jej Sněmovně vrátili s úpravami senátoři. Předpis umožní ministerstvu zdravotnictví a hygienickým stanicím vydávat širší restrikce než nynější zákon o ochraně veřejného zdraví. Senát chce opatření svázat s pandemickou pohotovostí, kterou bude moci Sněmovna ukončit nebo obnovit.

Do návrhu programu schůze by mohl být zařazen také další zákon, který navrhla horní komora změnit. Týká se bonusu k nemocenské pro lidi v nařízené karanténě, aby se jí kvůli snížení příjmů nevyhýbali. Senát prosazuje prodloužení doby vyplácení příspěvku až 370 korun denně z deseti dnů na dva týdny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

12:10 Generál Šándor usadil Petra Fialu: V této zemi neprobíhá zoufalý boj, jestli patříme na Východ, nebo na Západ. Zklidněte hormon!

„Jsme členskou zemí Evropské unie i Severoatlantické aliance. Je v našem zájmu udržovat dobré vztahy…