Poslanci ve vězení už platy pobírat nebudou, slíbil poslanec čtenáři

17.02.2013 18:28

Poslanec za ČSSD Jiří Petrů odpověděl čtenáři ParlamentníchListů.cz na dotaz ohledně mzdy pro poslance, kteří jsou ve vězení, a tudíž nemohou vykonávat svůj mandát. Slíbil, že se to nyní změní.

Poslanci ve vězení už platy pobírat nebudou, slíbil poslanec čtenáři
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Věznice Pankrác
reklama

Petrů zmínil fakt, že v roce 1992 zákon o tom, že poslanec ve výkonu trestu nedostane plat, existoval. „Následně v roce 1993 byl odstraněn. Z jakého důvodu byl odstraněn a kým, můžeme dnes spekulovat,“ uvádí.

Nyní bude ve vězení kromě vazebně stíhaného Davida Ratha také Roman Pekárek za ODS, a proto podle Petrů předkládá největší vládní strana tuto novelu. „Návrh na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci", který řeší stávající situaci, kdy poslanec nebo senátor nastoupí do výkonu trestu odnětí svobody, aby neměl nárok na plat a další náležitosti ze sněmovny. Návrh byl v prvním čtení podpořen,“ vysvětlil Petrů.

Byl také předložen zákon o tom, že odsouzený poslanec by měl o svůj mandát přijít. „Také tento návrh byl v prvním čtení podpořen. Předpokládám, že obě dvě předlohy projdou, po projednání v PSP, i Senátem ČR a nastanou u nás standardní podmínky jako ve vyspělých zemích,“ napsal poslanec.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…