Poslancům se představí kontroverzní kandidát na místo šéfa vojenské policie

07.05.2015 6:25 | Zprávy
autor: vam, čtk

Před poslanci výboru pro obranu by se měl dnes představit kandidát na místo náčelníka Vojenské policie Jiří Kříž. Projednání tohoto bodu bude na jednání výboru prosazovat ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Některým poslancům se jeho postup nelíbí.

Poslancům se představí kontroverzní kandidát na místo šéfa vojenské policie
Foto: mocr.army.cz
Popisek: Šéf vojenské policie Milan Schulc

Stropnický navrhl právníka Kříže do čela vojenských policistů již v lednu. Proti se postavil tehdejší náčelník generálního štábu Petr Pavel. Kritizoval třeba Křížovu nízkou hodnost. Nový pokus o jeho prosazení tak přichází poté, co Pavel na konci dubna skončil ve své funkci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

ČT

Souhlasím, s tím, co si myslíte o dobrovolnosti placení ČT. Jen jak zajistit tu dobrovolnost a možnost volby? Přeci když převedete financování pod rozpočet, opět to pro nás nebude dobrovolné placení a sami si nebudeme moci určit kolik a zda vůbec chceme peníze ČT dávat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

19:43 Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

Prezident Petr Pavel se chová jako agent neznámé mocnosti, tvrdí profesor Milan Knížák. Výtvarník gl…