Poslancům vezmou část peněz na telefonování, rozhodl výbor

28.01.2015 10:50

Poslanci budou mít méně peněz na telefonování. Sněmovní rozpočtový výbor dnes rozhodl, že sníží limit pro tuto náhradu poslancům z nynějších 7000 nově na 5000 korun. Ušetřené peníze zřejmě dostanou poslanecké kluby na své hospodaření.

Poslancům vezmou část peněz na telefonování, rozhodl výbor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek
reklama

Rozhodnutí o snížení limitu na telefony je v pravomoci rozpočtového výboru. Přesunutí ušetřených peněz pak musí ještě schválit organizační výbor, který by se tím měl zabývat na svém únorovém jednání.

Předseda výboru Václav Votava (ČSSD) dnes navrhoval snížení buď o 1500 Kč, nebo o 2000 Kč. Většina poslanců se přiklonila ke snížení o větší částku. Návrh zdůvodnil levnějšími tarify operátorů.

Podle usnesení rozpočtového výboru z roku 2010 může Sněmovna proplácet jednomu poslanci až pět telefonních linek, pevných nebo mobilních, a také připojení k internetu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…