Poslanec ČSSD: To přeci David Rath nemyslí vážně. Takhle nás špinit

14.05.2013 12:15

Obviněný poslanec David Rath, od jehož zatčení uběhl právě rok, naznačuje, že jeho kauza má co dočinění s financováním volební kampaně ČSSD. Členové sociální demokracie trvají na tom, že s údajnou Rathovou korupcí nemá strana nic společného. Někteří exhejtmanovi straničtí kolegové ani nechtějí věřit, že to myslí vážně.

Poslanec ČSSD: To přeci David Rath nemyslí vážně. Takhle nás špinit
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Obhájci Davida Ratha chtějí kvůli financování sociální demokracie navrhnout výslech některých vrcholných činitelů strany. Poslanec Richard Dolejš v rozhovoru pro Lidovky.cz uvedl, že těmito informacemi nedisponuje. "A nechce se mi věřit tomu, že by David Rath toto myslel vážně. Nevěřím tomu, že by šel na ruku současné vládě a státnímu aparátu a asistoval při pošpinění ČSSD. I když by si to jistě mnozí přáli a možná na to i vsadili," podivuje se Dolejš.

Politický podtext je prý zřejmý

Sám prý neví, co si o Rathově náznacích, že jeho kauza souvisí s financemi pro ČSSD, myslet. Celá kauza prý vyznívá účelově a politický podtext z ní "čouhá jako sláma z bot".

Rathovy narážky nemají podle poslance reálný základ, ostatně to prý potvrdily i audity a šetření policie. "V tomto ohledu naprosto vylučuji jakoukoli spojitost se středočeskou ČSSD, v jejíž čele jsem stál," říká pro Lidovky.cz Dolejš. Z tohoto důvodu také odmítá, že by měla ČSSD obavy z nadcházejícího soudního procesu.

"I když zřejmě bude velký zájem vládních pravicových stran a některých médií před volbami do Poslanecké sněmovny celý proces s Davidem Rathem zpolitizovat a využít ho proti ČSSD... Právě v tomto období bude čirou náhodou soud zřejmě ve finále," podotýká politik a naznačuje, že Rathovo obvinění je politickou objednávkou a připomíná podobnost s takzvanou Kubiceho zprávu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká předvolební prezentace Petra Fialy: Učit děti o dezinformacích a zaměřit se na přátelství s Německem. Program uděláme za 24 hodin

11:42 Velká předvolební prezentace Petra Fialy: Učit děti o dezinformacích a zaměřit se na přátelství s Německem. Program uděláme za 24 hodin

V rozhovoru pro Lidové noviny nakousl předseda ODS Petr Fiala opravdu hodně témat. Řekl například, ž…