Poslanec ODS tankoval. A prý neplatil. Ten se brání: MFD lže

14.11.2011 19:08

AKTUALIZOVÁNO Pardubický aerodrom vzkvétá, ten hradecký je dírou na peníze, kde si členové představenstva protizákonně vypisují desetitísícové odměny a zvesela podnikají. Jeden z nich poslanec Pavel Staněk to chtěl napravit a podpořit letiště tím, že v něm načepoval téměř 500 litrů benzínu. Jen za ně zapomněl zaplatit.

Poslanec ODS tankoval. A prý neplatil. Ten se brání: MFD lže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
Dopravní podnik města Hradec Králové má 430 pracovníků, ale jen 3 členy představenstva. Hradecké regionální letiště má 15 pracovníků, ale 7 členů představenstva. Už to budí podezření.

Navíc navzdory smečce manažerů v představenstvu je letiště stále prakticky nefunkční. A členové představenstva přitom z hradeckého rozpočtu dostávají desetitisícové odměny.

A tak se jeden z členů představenstva hradeckého aerodromu, poslanec, člen Legislativní rady vlády, člen bezpečnostního výboru Sněmovny a bývalý náměstek ministra spravedlnosti v jedné osobě Pavel Staněk z ODS rozhodl podpořit rozvoj letiště tím, že na jeho pumpě tankoval benzín. Jenže zapomněl zaplatit.

Sám Staněk v pondělí odpoledne vydal tiskové prohlášení, ve kterém tvrdí, že deník Mladá fronta Dnes (MfD), který na kauzu upozornil, lže.

„Velmi mě mrzí, že MF DNES informovala tak drasticky zavádějícím způsobem o mé osobě i když jsem dal redaktorům veškeré podklady, které svědčí o naprostém opaku, než je článek v MF DNES. Naftu jsem řádně kupoval a mám na to samozřejmě doklad," reagoval Staněk v prohlášení zaslaném pro ParlamentníListy.cz.

Na placení prý Staněk při tankování myslel - celý jeden rok

Staněk si v letišti, kde mizí miliony z rozpočtu Hradce Králové, načepoval údajně 469 litrů benzínu zdarma. Zaplatil ji až po roce, krátce poté, kdy vedení radnice poslalo do firmy kontrolu hospodaření.

Více k poslanci Staňkovi ZDE
Staněk (ODS): Debata o střídavé péči pomůže změnit chování soudů

Netradiční půlnoční rozhovor: S poslancem Staňkem o vážné nemoci

„Byla to pitomá chyba. Teď budu jen těžko dokazovat, že jsem naftu odebíral s vědomím, že ji samozřejmě zaplatím," uznal v deníku poslanec Pavel Staněk, že naftu na letišti, na jehož hospodárný provoz měl dozírat, tankovat neměl.

A proč vlastně jezdil tankovat benzín poslanec a člen legislativní rady vlády na letiště a ne na pumpu, kterou by měl blízko a měl by to jednodušší? K tomu se Pavel Staněk nevyjádřil. Snad to skutečně bude tím, že chtěl provoz ztrátového a nefunkčního aerodromu zasponzorovat z vlastní kapsy, akorát si prostě rok do té kapsy zapomínal vzít i peněženku.

Předražené zakázky a nakupování benzínu "po staňkovsku"

Zbytek představenstva pak myslí na letiště ještě důkladněji než Pavel Staněk Například Roman Šabrňák či Josef Malíř (bývalý náměstek primátora Hradce), si nechali protizákonně vyplatit z rozpočtu letiště desetitisíce korun na honorářích.

Vedení letiště kromě toho nevypisovalo soutěže na zakázky a dohazovalo je rodinným či spřáteleným firmám. Ty pak letišti prodávaly služby či zboží předražené o desítky procent. Přátelé představenstva i jeho členové si přitom také naftu nakupovali "po staňkovsku". Zkrátka pro rozvoj letiště představenstvo udělalo, co se dá.

Na obvinění ze střetu zájmů, když dohazuje předražené zakázky svým firmám nebo firmám svých přátel tak jeden z kritizovaných členů představenstva Jiří Vysoký snad ani nemohl odpovědět jinak, než: „Je to výhoda, žádný střet zájmů. Jako provozovatel letiště jsem v kontaktu s jinými provozovateli, což letišti pomáhá."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pal

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…