Poslanec Votava rezignoval na funkci starosty Stříbra

16.10.2019 22:40

Poslanec ČSSD Václav Votava dnes na jednání zastupitelstva Stříbra na Tachovsku rezignoval na funkci starosty, v níž byl od loňských komunálních voleb. Odůvodnil to tím, že nemůže spolupracovat v městské radě s lidmi, kteří ho podrážejí, obcházejí a intrikují. Votava to dnes řekl ČTK. Ve Stříbře se 7 700 obyvateli vznikla po obecních volbách koalice. V pětičlenné městské radě měl vítěz voleb ANO tři křesla a třetí ČSSD dvě místa.

Poslanec Votava rezignoval na funkci starosty Stříbra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Votava

Votava, který je na celostátní úrovni hlasitým kritikem koalice ANO a ČSSD ve vládě, uvedl, že radní za ANO ve Stříbře přiznávají, že je tlak z vedení hnutí na Votavovo odvolání. „A to pro moje postoje, kdy jsem nebyl pro vstup do vlády a hlasoval pro odchod z vlády, kriticky vystupuji k opatřením ministryně financí ve věci rušení finančních úřadů, jsem proti některým daňovým opatřením v nyní projednávaném daňovém balíčku,“ řekl třiašedesátiletý člen rozpočtového výboru Sněmovny Votava. Z jednání zastupitelstva odešel a prý neví, zda má město nového starostu.

Dosavadnímu místostarostovi za ANO Martinu Záhořovi se zatím nepodařilo ČTK dovolat, zastupitelstvo ještě jedná. Krajský předseda ANO Roman Zarzycký ale ČTK řekl, že novým starostou byl zvolen právě Záhoř. Zarzycký to zjistil poté, co ho ČTK kontaktovala. Novým uvolněným místostarostou se stal Karel Lukeš (Nezávislí po Stříbro), jenž byl v minulém volebním období starostou. Dosud byl v opozici. Neuvolněným místostarostou zůstal Karel Ticháček z ANO.

Zarzycký sice nebyl na jednání zastupitelstva, rozhodně ale odmítl, že by ANO vyvíjelo tlak na Votavovo odvolání kvůli jeho kritickým postojům vůči ANO na celostátní úrovni. Zároveň ale řekl, že je proti hromadění uvolněných funkcí. Dlouholetý poslanec Votava se po posledních parlamentních volbách nedostal do Sněmovny. Poslancem se ale stal letos poté, co se mandátu ve Sněmovně vzdal šéf ČSSD v Plzeňském kraji Milan Chovanec.

Reakci Záhoře, jenž je současně krajským zastupitelem, ČTK zjišťuje. Podle Zarzyckého znamená zvolení Záhoře přiznání postu vítězi voleb. Volby ve Stříbře vyhrála ANO, která za 31,97 procenta hlasů získala pět mandátů, stejně jako Nezávislí pro Stříbro, kteří skončili za ANO s odstupem 62 hlasů. Třetí ČSSD měla za 21,6 procenta hlasů tři mandáty, po jednom křesle v zastupitelstvu mají ještě komunisté a Piráti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…