Poslanecký klub ANO bude proti vydání Babiše a Faltýnka

16.01.2018 14:18

Poslanecký klub hnutí ANO bude hlasovat proti vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a svého předsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Novinářům to řekla členka mandátového a imunitního výboru Taťána Malá (ANO). Zprávu přinesla ČTK.

Poslanecký klub ANO bude proti vydání Babiše a Faltýnka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupci ANO na tiskové konferenci
reklama

Faltýnek navrhuje, aby se o vydání obou politiků ANO hlasovalo příští týden v úterý.

V předchozím volebním období se poslanci ANO hlasování o vydání Babiše a Faltýnka neúčastnili. Změnu postoje dnes předseda Sněmovny Radek Vondráček a ministr obrany Martin Stropnický zdůvodnili tím, že v policejní žádosti o vydání nepřibyly žádné důkazy.

Faltýnek odmítá, aby se o jeho a Babišově vydání hlasovalo ještě před dnešním jednáním o důvěře menšinové vládě ANO. Nechce věc projednávat ani v nynějším týdnu, podle něj by mělo mít přednost projednání návrhů zákonů, které jsou ve Sněmovně předložené.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tohle se dívá hodně blbě. Italka šla z nádraží, když si všimla migranta, jak krouhnul kočku. Pak vzal dřevo, zapálil oheň, začal ji kuchat. A to jsme teprve na začátku videa…

4:45 Na tohle se dívá hodně blbě. Italka šla z nádraží, když si všimla migranta, jak krouhnul kočku. Pak vzal dřevo, zapálil oheň, začal ji kuchat. A to jsme teprve na začátku videa…

Jižně od toskánského města Livorno na západním břehu Itálie leží malé nádraží. Místní mu říkají Camp…