Poslanecký klub SPD povede Radim Fiala, bývalý člen ODS

26.10.2017 17:54

Poslanecký klub hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury povede místopředseda uskupení Radim Fiala. Členové 22členné frakce Fialu zvolili jednomyslně na dnešní první schůzi, oznámil novinářům Okamura. Zprávu přinesla ČTK.

Poslanecký klub SPD povede Radim Fiala, bývalý člen ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Fiala a Tomio Okamura

Sněmovní klub má jeho hnutí poprvé. Dříve mělo v dolní komoře tři poslance. Původně byli zvoleni za Úsvit, jehož klub se ale rozpadl. Okamura i Fiala na dotaz zdůraznili, že nynější poslance SPD velmi dobře znají, jde o předsedy nebo místopředsedy regionálních organizací i o krajské zastupitele. „Všichni noví poslanci pracují ve strukturách hnutí nejméně dva roky,“ řekl Fiala.

Fiala (48) je poslancem už od roku 2006, původně působil v ODS. Ze strany vystoupil kvůli nesouhlasu se zvyšováním daní, které prosazovala vláda někdejšího premiéra Petra Nečase. V části končícího volebního období byl místopředsedou rozpočtového výboru a členem organizačního výboru.

Místopředsedou klubu se stal člen předsednictva SPD a místostarosta středočeské obce Všechlapy Radek Rozvoral.

Hnutí SPD má nyní podle Fialy zhruba 7 000 členů, dalších přibližně 4 500 přihlášek se zpracovává. Okamura podotkl, že před sněmovními volbami se hlásilo pět desítek lidí týdně, od víkendových voleb jich projevilo zájem už více než dvojnásobek tohoto počtu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Desítky tisíc školáků v pátek nechodí do škol. Demonstrují kvůli klimatu. A už dostali výprask: Odevzdejte tenisky, iPady, iPhony...

18:15 Desítky tisíc školáků v pátek nechodí do škol. Demonstrují kvůli klimatu. A už dostali výprask: Odevzdejte tenisky, iPady, iPhony...

Desítky tisíc školáků ve světě odmítají každý pátek přijít do školních tříd. Namísto toho demonstruj…