Poslankyně Golasowská: Opatření přišlo dřív, než dristribuce respirátorů potřebným. Vládo, sestup mezi prostý lid

02.03.2021 21:28

A máme v republice vůbec dostatek respirátorů pro všechny, když máme platné nařízení o zákazu vstupu na určitá místa bez nich? Další otázkou je, zda je vůbec má kdo rozvézt? A co si mají počít ti, kdo respirátor nevlastní? Zřejmě jsou odsouzeni zemřít hlady. Naše milá vládo, sestup z výšin mezi prostý lid a přijď se podívat, jak to zase (ne)funguje.

Poslankyně Golasowská: Opatření přišlo dřív, než dristribuce respirátorů potřebným. Vládo, sestup mezi prostý lid
Foto: kdu.cz
Popisek: Pavla Golasowská, KDU-ČSL
reklama

V pondělí byl první den uzávěry a přísný lockdown, který s sebou mimo jiné nese povinnost mít respirátor i při nákupu v obchodech. Některé kroky se však Golasowské zdají ze strany vlády nedotažené.

Mnoho občanů se předzásobilo a respirátory si nakoupili zejména přes internet. Nicméně poslankyně poukazuje především na skupinu obyvatel, kteří internet nemají a vládní nařízení nesledují. „Řeč je o klientech sociálních služeb, a to hlavně o klientech azylových domů, nocleháren, denních center, kterým dnes nebylo umožněno nakupovat. Neměli totiž respirátor,“ dodává.

Sociální služby respirátory pro klienty prý nemají a v potravinových bankách, jak bylo v médiích avizováno, mají pouze jednorázové roušky, s těmi je ale ostraha obchodu dovnitř nepustí. „Kde se stala chyba? Vládní nařízení opět přišlo dříve než schopnost distribuovat respirátory potřebným,“ zlobí se politička.

Původní text ZDE.

„A máme v republice vůbec dostatek respirátorů pro všechny, když máme platné nařízení o zákazu vstupu na určitá místa bez nich? Další otázkou je, zda je vůbec má kdo rozvézt? A co si mají počít ti, kdo respirátor nevlastní? Zřejmě jsou odsouzeni zemřít hlady. Naše milá vládo, sestup z výšin mezi prostý lid a přijď se podívat, jak to zase (ne)funguje,“ vyzávý poslankyně vládní členy závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

17:25 Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

Policisté se pokusili zadržet poslance Lubomíra Volného (Jednotní, zvolen za SPD) za porušování vlád…