Poslankyně Golasowská: Opatření přišlo dřív, než dristribuce respirátorů potřebným. Vládo, sestup mezi prostý lid

02.03.2021 21:28

A máme v republice vůbec dostatek respirátorů pro všechny, když máme platné nařízení o zákazu vstupu na určitá místa bez nich? Další otázkou je, zda je vůbec má kdo rozvézt? A co si mají počít ti, kdo respirátor nevlastní? Zřejmě jsou odsouzeni zemřít hlady. Naše milá vládo, sestup z výšin mezi prostý lid a přijď se podívat, jak to zase (ne)funguje.

Poslankyně Golasowská: Opatření přišlo dřív, než dristribuce respirátorů potřebným. Vládo, sestup mezi prostý lid
Foto: kdu.cz
Popisek: Pavla Golasowská, KDU-ČSL

V pondělí byl první den uzávěry a přísný lockdown, který s sebou mimo jiné nese povinnost mít respirátor i při nákupu v obchodech. Některé kroky se však Golasowské zdají ze strany vlády nedotažené.

Mnoho občanů se předzásobilo a respirátory si nakoupili zejména přes internet. Nicméně poslankyně poukazuje především na skupinu obyvatel, kteří internet nemají a vládní nařízení nesledují. „Řeč je o klientech sociálních služeb, a to hlavně o klientech azylových domů, nocleháren, denních center, kterým dnes nebylo umožněno nakupovat. Neměli totiž respirátor,“ dodává.

Sociální služby respirátory pro klienty prý nemají a v potravinových bankách, jak bylo v médiích avizováno, mají pouze jednorázové roušky, s těmi je ale ostraha obchodu dovnitř nepustí. „Kde se stala chyba? Vládní nařízení opět přišlo dříve než schopnost distribuovat respirátory potřebným,“ zlobí se politička.

Původní text ZDE.

„A máme v republice vůbec dostatek respirátorů pro všechny, když máme platné nařízení o zákazu vstupu na určitá místa bez nich? Další otázkou je, zda je vůbec má kdo rozvézt? A co si mají počít ti, kdo respirátor nevlastní? Zřejmě jsou odsouzeni zemřít hlady. Naše milá vládo, sestup z výšin mezi prostý lid a přijď se podívat, jak to zase (ne)funguje,“ vyzávý poslankyně vládní členy závěrem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ruští patolízalové. Strašidelný.“ Vymětalíková z ČT „poblila“ Srbsko

8:50 „Ruští patolízalové. Strašidelný.“ Vymětalíková z ČT „poblila“ Srbsko

Válečný konflikt na Ukrajině plní sociální sítě myšlenkami všeho druhu. K zajímavé výměně názorů do…