Poslechli nás. Nového nic. Poslanec ANO k plánu SPOLU a PirSTANu

24.11.2021 12:25

Poslanec ANO Jiří Mašek před kamerami ČT zhodnotil plány budoucí vlády Petra Fialy na boj s covidem. Zdůraznil, že koalice vlastně nepřišla s ničím novým. Jen prý konečně vyslyšela to, co končí vláda ANO a ČSSD říká už dlouho.

Poslechli nás. Nového nic. Poslanec ANO k plánu SPOLU a PirSTANu
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jiří Mašek (ANO)

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 26412 lidí

„Nenašel jsem tam toho příliš mnoho nového. Z 90 procent to jsou opatření, která jsme nastartovali a která si myslím, že fungují. Ve vystoupení pětikoalice jsem nenašel žádné nové závažné body, které by mohly zbrzdění té epidemie pomoct, které by přinesly nějaké hmatatelné výsledky,“ zapochyboval Mašek.    

Poté uhodil přímo na budoucího premiéra Petra Fialu.

„Pan (Petr) Fiala např. řekl, že nesmíme zavírat školy, ale to je přece cíl nás všech, To je deklarace. My jsme také deklarovali, že také nechceme zavírat školy a vy víte, že to v opatřeních nebylo. Hlavní ukazatel obsazení nemocnic. Proboha, obsazenost nemocnic je dneska naším hlavním ukazatelem pro nasazování dalších opatření, takže to je využito minimálně od září,“ pravil Mašek.

Konstatoval, že stávající opozice konečně přistoupila na plány, o kterých podle Maška vláda hnutí ANO a ČSSD mluví už dlouho. Vláda už dlouho volá po tom, aby v epidemii více rozhodovali hygienici, ale dosavadní opozice to dlouho odmítala, Až teď změnila názor. „Můžeme si vzpomenout na to, že před více měsíci opozice odmítala to, aby tady velel hygienik, aby řešil tuto krizi,“ uvedl Mašek.

Upozornil, že Babišova vláda vyplatila dvakrát odměny zdravotníkům a Mašek doufá, že Fialova vláda v tomto bude pokračovat.

Pokud by šlo o něj, povinné očkování proti covidu by prý nezaváděl, stejně jako budoucí vláda.

Než se rozloučil s diváky, podotkl, že Babišova vláda dělá vše pro to, aby nedošlo na další lockdown.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

12:32 To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

Putin zdůraznil, že není namístě přenášet odpovědnost na Rusko, protože je to právě NATO, kdo podnik…