Poslechněte v USA Lipavského! Hašek už se opravdu naštval. Jenže...

05.10.2022 9:49 | Ze sítí

Už jen dva dny zbývají do sportovními fanoušky očekávané události – zahájení hokejové NHL v Praze. A s ubývajícím časem stoupá i nervozita Dominika Haška, který bojuje za to, aby do Česka nebyli vpuštěni ruští hokejisté obou týmů.

Poslechněte v USA Lipavského! Hašek už se opravdu naštval. Jenže...
Foto: Screen Facebook
Popisek: Dominik Hašek zpívá: Není nutno, aby bylo přímo veselo

Právě iniciativa slavného brankáře celý mezinárodní skandál rozpoutala. Sluchu se Haškovi dostalo na ministerstvu zahraničí u Jana Lipavského a výsledkem byl v polovině září dopis generálnímu sekretáři NHL Gary Bettmanovi, že si česká vláda nepřeje na svém území přítomnost ruských hokejistů.

Ministerstvo se odkazovalo na sankce EU, zakazující ruským sportovcům jakékoliv sportovní soupeření na půdě unie.

Oba týmy se však postavili za své hráče, stejně tak čeští spoluhráči. V San Jose Sharks hrají dva ruští hokejisté, v Nashville Predators jeden. Oba týmy jasně řekly, že buď do Česka přiletí všichni hráči, nebo nikdo.

Ministr Lipavský následně do NHL vzkázal, že pokud chtějí kvůli několika hráčům celý podnik zmařit, tak je to jejich obchodní rozhodnutí, ale že trvá na tom, že ruským hráčům nová víza udělena nebudou.

V tu chvíli do hrozícího diplomatického skandálu na úrovni vlády vstoupil Tomáš Pojar, zkušený diplomat a poradce premiéra Fialy. Ten rozhodl, že ruští hokejisté, kteří všichni mají americká víza a povolení k pobytu, budou do ČR vpuštěni.

Dominik Hašek, pro kterého se zákaz vstupu ruských hokejistů stal zásadním tématem, se ale nevzdává.

Posledních pět dní před úvodní buly na svém twitteru neúnavně burcuje, aby bylo vstupu ruských hokejistů zabráněno.

Obrátil se například i na šéfa ruského hokeje Vladislava Treťjaka, kterému se představil jako „tvůj přítel Dominik“, a vyzýval jej, aby každý den doma i ve světě odsuzoval válku.

 

 

„Za 4 dny se v Praze bude hrát zápas NHL. Chci všem fanouškům NHL sdělit, že vedení NHL nechce respektovat postoj našeho ministerstva zahraničí, od kterého obdrželo oficiální dopis. Naše ministerstvo si nepřeje, aby ruští hráči nastoupili. NHL má 4 dny na to se rozhodnout a říci nám, jaké hodnoty zastává,“ burcoval anglicky.

 

 

Přidal výzvu, ať všichni jeho výzvu maximálně šíří. Reakcí byla doporučení, že by prostě celníci na Ruzyni neměli ruské hokejisty pustit z tranzitního prostoru, nebo ujištění: „Já tam teda nejdu. Ale i kdybych tam měl jít, tak tam teda nejdu.“

Za dalších 24 hodin se nic nezměnilo, kromě toho, že San Jose Sharks přiletěli do Berlína, kde jejich ruský hráč Jevgenij Svečnikov bez problémů prošel tranzitem a odehrál přípravné utkání s místním týmem Eisbären. Je tedy již na půdě Evropské unie. Další ruský hráč San Jose Alexej Barabanov zůstal kvůli zranění v USA.

„Ještě mají 3 dny na to, aby změnili svůj postoj. Prosím retweetujte a sdílejte,“ burcoval přesto Dominik Hašek v úterý.

A znovu předložil svůj výklad celé kauzy: „15. 9. Gary Betman a 16. 9. Bill Dale obdrželi od našeho Ministerstva zahraničních věcí dopis, že si nepřejeme, aby ruští hráči přicestoval do ČR a hráli tu zápasy NHL. Pokud NHL nebude respektovat náš postoj, tito 2 pánové budou zde v Praze ti nejvíce zodpovědní za reklamu ruské válce na Ukrajině,“ vzkázal.

 

 

„Bohužel pro nás, asi jim to bude u prdele,“ přišla zklamaná reakce.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

21:00 Ajajaj, tohle se v kavárně líbit nebude. Petr Pavel je u Ukrajiny „realista“

„I voják může být ve funkci prezidenta humanistou,“ říká generál Petr Pavel, jenž byl hostem pořadu …