Posmíváním se novinářům Trump jen ztrácí čas, říká australský premiér

17.02.2017 10:26

Prezident USA Donald Trump jen ztrácí čas posmíváním se médiím, když zdůrazňuje, že málo píší o práci jeho administrativy, řekl podle agentury Reuters australský premiér Malcolm Turnbull.

Posmíváním se novinářům Trump jen ztrácí čas, říká australský premiér
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump

„Velký politik Winston Churchill jednou řekl, že politik, který si stěžuje na novináře, připomíná námořníka stěžujícího si na moře,“ prohlásil Turnbull. „Žijeme s médii, skrze která sdělujeme své zprávy voličům a všem lidem pracujícím v médiích děkujeme za jejich pozornost,“ doplnil australský předseda vlády.

Turnbull přitom nemá ve vztahu s médii na růžích ustláno. Opakovaně musí čelit otázkám novinářům, kteří chtějí od premiéra slyšet, co udělá pro zlepšení pověsti své vlády. V průzkumu si totiž jeho středopravý kabinet nevede nijak slavně.

Celý článek v angličtině naleznete zde

Trump otevřeně obviňuje média ve Washingtonu, New Yorku či v Los Angeles, že nepíšou pravdu a neslouží zájmům občanů. Slouží prý spíše zájmům úzké skupiny lidí, kteří profitují z vad současného amerického systému. Trump chce podle svých vlastních slov tento systém spravit, což se mnoha médiím nelíbí. Tak na nového prezidenta útočí, místo toho, aby informovaly o tom, co všechno už se nové administrativě povedlo.

45. prezident USA zkritizoval média také za to, že přinesla informaci o jeho telefonátu právě s australským premiérem. Nebyl to prý příliš přátelský telefonát. Turnbull novinářům sdělil, že od té doby telefonoval s Trumpem víckrát a šlo o konstruktivní hovory. Australský premiér na novém šéfovi Bílého domu ocenil jeho přímočarost. „Prezident Trump byl přímý, upřímný a bylo to velmi cenné,“ prozradil Turnbull.

Nakonec Trumpovi doporučil, aby v ekonomické oblasti nesázel na protekcionismus a zavádění cel na dovoz zboží. Podle australského premiéra takhle Trump americkému hospodářství nepomůže. Spíš mu uškodí.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

21:15 Česko podléhá tlaku lékových firem, varuje Okamura. Temná slova

Chování vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) je za hranou právního státu, míní předseda hnutí SPD Tom…