Pospíšil a Randák, silné duo. Pod oběma se ale houpe židle

27.02.2012 14:22

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil a bývalý šéf rozvědky Karel Randák jsou podle informací serveru prvnízprávy.cz dlouholetými úzkými spolupracovníky. Oba ale prý mají v poslední době namále.

Pospíšil a Randák, silné duo. Pod oběma se ale houpe židle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Randák podle serveru patří do tábora lidí, kteří mají dobré vztahy jak s ministrem Pospíšilem, tak s bývalou státní zástupkyni Marii Benešovou i s exministrem vnitra Františkem Bublanem. O úzkých vztazích v rámci této skupiny je přesvědčen i bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec.

"V době, kdy jsem byl ministr spravedlnosti, současný ministr byl velmi přičinlivý, aby se stal ze stínového skutečným ministrem, takže si tehdy vytvářel tým, který mu jako opozičnímu politikovi dodával materiály, kterými mne mohl interpelovat a podobně. Oslovil tehdy lidi, které jsem já z justiční soustavy vypudil," řekl Němec serveru prvnízprávy.cz. Myslel tím mimo jiné Benešovou a jejího náměstka Jaroslava Fenyka.

V různých kauzách je prý jednota této skupiny a princip "ruka ruku myje" vidět. Ať jde o spory kolem vrchního státního zástupce Vlastimila Rampuly, korupci v pražském dopravním podniku a podobně. Budoucnost Pospíšila i Randáka je ovšem nejistá. Na bývalého špióna totiž útočí advokátní společnost Šachta and Partners, kvůli které bude muset řadu věcí vysvětlovat, a kauza Rampula zase oslabila ministra Pospíšila. Kdo z nich odejde první a jak to ovlivní toho druhého, je podle serveru otázkou na místě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Moravec? Xaver přišel vynadat těm, co ho nemají rádi. Stálo to za to

21:10 Václav Moravec? Xaver přišel vynadat těm, co ho nemají rádi. Stálo to za to

Moderátor Luboš Xaver Veselý dostal od Českého filmového a televizního svazu FITES anticenu za nepov…