Pro část české společnosti je exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) bojovníkem, který se rozhodl očistit justici, pro jinou část je však člověkem, který tutéž justici napřed ušpinil. Má na krku krytí kauzy Jiřího Čunka a problémy na plzeňských právech. To uznává i komentátor Tomáš Němeček, který ovšem v dnešních Lidových novinách upozorňuje na to, že se exministr dokázal v klíčovém okamžiku správně rozhodnout.
Uměl řadu věcí
„Ano, je to ironie osudu, že by se zrovna Jiří Pospíšil měl stát ztělesněním a zárukou boje proti korupci. Ale občas přijdou chvíle, kdy je třeba si vybrat strany. Jiří Pospíšil si vybral dobře a Petr Nečas špatně,“ píše Němeček.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp