Pospíšile, zaplať dluh v ODS, vyzývá „přeběhlíka" exministr Stanjura

28.05.2014 14:47

Exministr spravedlnosti výrazně uspěl ve volbách do Evropského parlamentu. Obdržel ze všech politiků největší množství preferenčních hlasů. V jeho kdysi mateřské ODS však nikdo jeho odchodu nelituje. Prý odešel sám, protože prohrál na kongresu, tvrdí jeho někdejší straničtí kolegové. Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura Pospíšilovi také připomněl, že by měl zaplatit dluhy, které po něm zůstaly. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Pospíšile, zaplať dluh v ODS, vyzývá „přeběhlíka" exministr Stanjura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil, Petr Fiala a Zbyněk Stanjura na tiskové konferenci ODS
reklama

„Odchodu Jiřího Pospíšila nelituji a zcela upřímně mu přeji vše dobré při jeho práci v Bruselu. Zároveň věřím, že dostojí svým závazkům a slibům a bude se podílet na úhradě dluhů ve výši 5 milionů v plzeňském regionu, které zde zůstaly po jeho osobní kampani, ještě v barvách ODS," vzkázal bývalému spolustraníkovi někdejší ministr dopravy Stanjura.

První místopředseda ODS Jan Zahradil označil Pospíšila za sólistu, u kterého vlastně ani neví, co si myslí o EU. Dodnes prý však lituje způsobu, jakým byl Pospíšil zbaven funkce ministra spravedlnosti. Předseda ODS Petr Fiala k dokreslení celé situace dodal, že Pospíšil odešel sám. Nebyl jediným politikem, který v politickém souboji na kongresu ODS neuspěl. Ale ostatní ve straně zůstali.

Pospíšilova odchodu z ODS nelituje ani politický matador Marek Benda. Ten prý nelituje žádného politika, který se v nelehkých dobách rozhodne odejít někam, kde cítí šanci na lepší kariéru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…