Postavte se k tomu čelem a vzdejte se mandátu, vyzývá Fiala Babiše

10.08.2017 18:07

ODS uspořádala už podruhé v jednom dni tiskovou konferenci. Je to prý neobvyklé, ale politická situace si to podle slov předsedy strany Petra Fialy žádá. Politik vyzval Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, aby se sami vzdali mandátu. Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura se pustil do premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), který prý před kauzou Čapí hnízdo strkal hlavu do písku.

Postavte se k tomu čelem a vzdejte se mandátu, vyzývá Fiala Babiše
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Republikový sněm Strany soukromníků. Předseda ODS Petr Fiala
reklama

„Dámy a pánové, my dnes děláme už druhou tiskovou konferenci, ale politická situace to vyžaduje. Já bych chtěl za ODS oběma poslancům, kterých se to týká, navrhnout, aby se k tomu postavili čelem. My tím nechceme trápit občany, protože jsme pro to, aby v předvolební kampani šlo o politická témata. Proto chceme oba zmíněné poslance požádat, aby se vzdali mandátu,“ zahájil Fiala.

Stanjura doplnil, že ODS si vyslechne zprávu mandátového a imunitního výboru sněmovny a její poslanci se následně rozhodnou, zda Babiše s Faltýnkem vydat, či nevydat. Pokud se sami nevzdají mandátů. ODS v těchto otázkách nemívá závazná hlasování.

ODS sice nemá informace ze spisu, ale Fialovi se tak jako tak zdá, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) strčil před kauzou Čapí hnízdo hlavu do písku. Stanjura připomněl, že schůze k Čapímu hnízdu dodnes nebyla řádně ukončena, protože koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL  rozhodla o přerušení schůze. Sobotka jako premiér tak prý vlastně strčil hlavu do písku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

10:15 Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

Po Jankovi Ledeckém k veřejnosti promlouvá i zpěvačka Bára Basiková. A jak sama přiznává, sprostě. „…