Postiženým se prý omezí dostupnost péče. Budou protestovat

22.02.2012 15:00 | Zprávy
autor: joh

Rada postižených plánuje na druhou polovinu března protest u ministerstva zdravotnictví proti reformním návrhům o dostupnosti zdravotní péče. Chystané stanovení čekacích lhůt na operace či dojezdových vzdáleností k lékaři podle rady omezí péči o nemocné.

Postiženým se prý omezí dostupnost péče. Budou protestovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása

"My jako osoby se zdravotním postižením jsme velmi zneklidněny posledními návrhy ministerstva zdravotnictví. Vzdalují dostupnost péče. Jestli by měl pacient jet k lékaři 40 minut a na zákrok čekat týdny, měsíce i roky, hrozí, že se péče ani nedočká," prohlásil šéf rady Václav Krása.

Kritizovány jsou dojezdové doby

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silvestrovský Babiš řádil. Juchelka, býčí koule, vaječňák a přání do roku 2026

10:22 Silvestrovský Babiš řádil. Juchelka, býčí koule, vaječňák a přání do roku 2026

„Ministra může dělat každej, ne?“ Premiér Andrej Babiš (ANO) se v poslední den roku pořádně rozjel. …