Postřílejí nás Američané? Poslanec Seďa z ČSSD odpovídá čtenářům

13.03.2016 20:18

Z PROFILŮ Poslanec Antonín Seďa (ČSSD) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Zmínil i amerického velvyslance v Praze Andrewa Schapira, který vyjádřil podporu muslimské komunitě v Brně. Seďa má na případ jasný názor.

Postřílejí nás Američané? Poslanec Seďa z ČSSD odpovídá čtenářům
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Čtenář vystupující pod jménem Laco se zákonodárce z řad ČSSD ptal, co si myslí o tom, že velvyslanec Spojených států Andrew Schapiro podpořil muslimy v České republice i jinde po světě. Většina Čechů, Moravanů a Slezanů jsou ale ateisté. Co tedy bude podpora pro muslimy ze strany americké ambasády znamenat? „Bude americká ambasáda muslimským organizacím v ČR dodávat zbraně, nebo nás, nevěřící, budou Američané nějakým způsobem likvidovat?“ ptal se občan.

Seďa se odpovědi nevyhýbal. „Opravdu nevím, jak hodlá americká ambasáda podporovat muslimskou komunitu v naší zemi. Souhlasím a také jsem veřejně kritizoval, že toto chování velvyslance USA nebylo ani taktické a zřejmě opravdu provokovalo naše občany. Pan velvyslanec by měl postupovat více takticky a neměl by přilévat pomyslný olej do ohně. Vždyť si musí uvědomit, že americká zahraniční politika není v naší zemi přijímána často s pochopením, ale často je podrobena oprávněné kritice. Jsem přesvědčen, že je nutno podporovat opatření naší vlády, směřující k zajištění bezpečnosti naší země a našim občanům. Tohle bych očekával od našeho aliančního partnera,“ vyjádřil svůj názor sociálnědemokratický poslanec.

Nebyl to však jediný dotaz, na který politik odpovídal. Tentýž čtenář se ptal, zda premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) opravdu hájí zájmy občanů České republiky, jak by měl, nebo spolupracuje spíše s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, čímž pomáhá spíše Němcům?

Poslanec čtenáře uklidňoval, že zájmy českých občanů předseda vlády Sobotka opravdu hájí. A není sám. Občany hájí celá vláda. Kabinetu jde v prvé řadě o bezpečí občanů, ale současně se stará o soudržnost EU a zachování schengenského prostoru. I to je v zájmu českých občanů. To ovšem nic nemění na tom, že EU při řešení migrační krize selhala. Seďa si to alespoň myslí. Jasně také horuje pro myšlenku reformy EU. Napříště by v Evropské unii neměly mít vedoucí slovo jen Francie a Německo.

Další odpovědi najdete zde

Nakonec se vyjádřil i ke kauze firmy Čapí hnízdo Andreje Babiše (ANO). Sám prý ministra financí a majitele Agrofertu v této kauze interpeloval a sociální demokraté případ sledují. A kritizují předsedu ANO. Premiér Sobotka však musí mít na paměti i to, že celá vláda musí pracovat ve prospěch občanů. Předseda vlády musí mít na paměti, že Česká republika čelí i jiným výzvám, než je Čapí hnízdo. A zásadnějším. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zle po 3. dávce.“ Šikanujte neočkované, volal Novotný. Už ví, že to neměl dělat

20:35 „Zle po 3. dávce.“ Šikanujte neočkované, volal Novotný. Už ví, že to neměl dělat

„Jsem pro šikanu neočkovaných,“ takové prohlášení dnes učinil na sociální síti starosta pražské měst…