Posudek pro vnitro hovoří jasně: Lessy by se měl vrátit k policii

25.11.2013 22:08

Bývalý policejní prezident Petr Lessy by se měl podle posudku Akademie věd ČR pro Ministerstvo vnitra vrátit k policii. Uvedl to dnes server Česká pozice s tím, že ministr v demisi Martin Pecina chce prý o Lessyho návratu rozhodnout ještě tento týden. Lessy byl z funkce šéfa policie odvolán loni v srpnu po obvinění z pomluvy a zneužití pravomoci. Soud ale nedávno stíhání zastavil, takže Lessy chce zpět do funkce.

Posudek pro vnitro hovoří jasně: Lessy by se měl vrátit k policii
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy
reklama

Lessy byl stíhán proto, že údajně pustil do médií negativní informace o náměstkovi krajského vedení policie ve Zlíně Jaroslavu Vaňkovi. Soudy ale Lessyho stíhání zastavily s argumentem, že ve stejné věci již bylo rozhodnuto v kázeňském řízení. Lessy se tak chce nyní vrátit na post šéfa policie a ministr vnitra v demisi Pecina si proto nechal vypracovat posudek od Ústavu státu a práva Akademie věd ČR.

"Posudek je jasný. Přezkum a na jeho základě návrat do služebního poměru," řekl Pecina České pozici. Zda hodlá jmenovat Lessyho zpět do funkce policejního prezidenta, ale neuvedl. Podle serveru o tom chce rozhodnout ještě v průběhu tohoto týdne. Lessyho mezitím nahradil v čele policie Martin Červíček, takže Pecina musí vyřešit možné dvojvládí v případě Lessyho návratu. Čeká ještě na doporučení expertní komise Ministerstva vnitra.

Lessy nechtěl výsledky posudku komentovat. "Čekám na výsledky řízení. Je to věc osobního rozhovoru s panem ministrem, který několikrát uvedl, že to bude předmětem dohody," řekl České pozici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

10:05 Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

Před pár dny herečka Aňa Geislerová vyzvala radní ČT Hanu Lipovskou, aby se někdy jela podívat na fi…