Potvrzeno. Kvůli amnestii už padají žaloby

06.01.2013 8:14

Městské státní zastupitelství v Praze serveru Aktuálně.cz potvrdilo, že se zabývá trestním oznámením v souvislosti s prezidentskou amnestií. Není však jasné, kdo a na koho toto trestní oznámení podal, neboť jím prezidentovi i vládě vyhrožovalo mnoho lidí.

Potvrzeno. Kvůli amnestii už padají žaloby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období

„Obdrželi jsme podání v souvislosti s amnestií, státní zástupce jej nyní vyhodnocuje,“ uvedla bez dalších podrobností mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová. Není tedy jasné, kdo žalobu podal a na koho je směřována.

Kromě trestního oznámení se objevil v Poslanecké sněmovně i návrh na vyslovení nedůvěry vládě, která za amnestii nese právní odpovědnost. S tímto návrhem přišla opoziční ČSSD. Od rozhodnutí se navíc distancovala i vládní strana TOP 09.

Podle odhadů ministerstva spravedlnosti se má amnestie dotknout více než 32 tisíc lidí. Mezi nimi jsou i lidé, kteří doposud nebyli odsouzeni a jejich kauzy se táhnou více než 8 let. Tento bod amnestie je kritizován nejvíce, neboť díky němu skončí bez trestu některé kauzy závažné hospodářské kriminality. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…