Potvrzeno. Na kandidátce ANO nebude poslanec Čihák. Jeho kolega Fichtner se propadl až na jedenáctou pozici

27. 6. 2017 12:07

Jak se ParlamentnímListům.cz podařilo zjistit z okolí magistrátu hlavního města Prahy, na příští volební období může zapomenout poslanec ANO Pavel Čihák. O tom jsme jako první informovali již na začátku června. Sešup z volitelné pozice ovšem ke všeobecnému překvapení zažil i Matěj Fichtner, současný poslanec hnutí a místopředseda mandátového a imunitního výboru.

Potvrzeno. Na kandidátce ANO nebude poslanec Čihák. Jeho kolega Fichtner se propadl až na jedenáctou pozici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Fichtner
reklama

„Čelo kandidátky zůstalo beze změn," sdělil redakci náš zdroj. Na mysli tím měl současné ministry Pelikána a Stropnického či ekonomického experta ANO Patrika Nachera. Z dalších výrazných jmen se na kandidátní listinu vůbec nedostal Pavel Čihák. O tom ParlamentníListy.cz psaly v červnu. Důvodem jeho vyškrtnutí prý byly vazby z minulosti. O Čihákův pád se měl dokonce postarat samotný Andrej Babiš.

„Velice nás překvapil propad Matěje Fichtnera, věděli jsme, že ho Babiš nechce, ale nakonec jej nevyškrtnul," sdělil šalamounsky náš radniční zdroj. Co to pro současného poslance znamená? Podle našich informací, které jsme ověřili u dvou nezávislých zdrojů, se Fichtner propadl až na jedenáctou pozici, která mu nezaručuje jistotu dalších čtyř sněmovních roků. „Zatím žádnou oficiální informaci nemám,“ uvedl na přímý dotaz ParlamentníchListů.cz Fichtner.

Nedaleko od postupu do Sněmovny je exministryně spravedlnosti Válková, která se ovšem v hnutí Andreje Babiše nepotkává s výraznou popularitou. Zajímavé je, že hned dvě pozice na kandidátce obsadila Praha 12. „Na kandidátku se dostala i jistá žena v domácnosti, kterou tu nikdo nezná a šéf tamní oblasti Prahy 12. Ministr Stropnický pak dosadil i jakéhosi pana Golda z Prahy 6, prodavače bytů,“ dodal náš zdroj. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: B. Richterová a T. A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to ještě nevíte... Česko zavřené, Babiš a Prymula domluvili. A ozvaly se ještě horší věci

14:10 A to ještě nevíte... Česko zavřené, Babiš a Prymula domluvili. A ozvaly se ještě horší věci

Na dnešní vyhlášení lockdownu už zareagovalo více než dost osobností s mnoha výtkami a poznámkami. P…