Potvrzeno: Sexuální útoky v Německu páchali i migranti, kteří přišli s uprchlickou vlnou. Stalo se toho ovšem mnohem víc…

08.01.2016 13:57

Německé ministerstvo vnitra oznámilo, že se podařilo identifikovat 31 útočníků ze silvestrovské noci. Celkem 18 z nich žádá v Německu v současnosti o azyl, byli mezi nimi i místní. Identifikován byl dokonce i jeden občan USA. Útoky však neproběhly jenom v Německu, podobná napadení hlásí i Finsko, Švýcarsko a Rakousko. Informuje The Telegraph.

Potvrzeno: Sexuální útoky v Německu páchali i migranti, kteří přišli s uprchlickou vlnou. Stalo se toho ovšem mnohem víc…
Foto: PL.cz
Popisek: Policejní těžkooděnci
reklama

„Policie v Kolíně nad Rýnem zatkla dva muže ve spojení se sexuálními útoky na ženy v centru města v průběhu oslav příchodu nového roku.“ Na jejich mobilních telefonech se našla videa zaznamenávající násilí a útoky na ženy. Jeden z nich u sebe dokonce měl na papíru překlady frází z arabštiny do němčiny. Byly mezi nimi například „Krásná prsa“, „Chci s tebou mít sex“ či „Zabiju tě“.

Celkem policie identifikovala 31 útočníků, z nichž 18 v současnosti žádá v Německu o azyl. Tato skupina je však podezřelá pouze z krádeží, viníky sexuálních útoků se zatím žádné identifikovat nepodařilo, což v pátek oznámilo německé ministerstvo vnitra.

„Mezi podezřelými je devět Alžířanů, osm Maročanů, čtyři Syřané, pět Íránců, dva Němci, jeden Iráčan, Srb a Američan,“ uvedl mluvčí ministerstva.

Podobné útoky se však neodehrály jen v Německu. Zprávy o skupinách žadatelů o azyl, které během silvestrovských oslav napadaly ženy, přišly i z Finska a ze Švýcarska.

Celý text zde

V Helsinkách byli zatčeni tři žadatelé o azyl s tím, že policie měla údajně zprávy o tom, že má dojít k podobným útokům jako v Kolíně nad Rýnem. „Je to v Helsinkách úplně nový fenomén,“ řekl náměstek náčelníka policie Ikka Koskimaki.

V Curychu bylo sexuálně napadeno a okradeno šest žen podobným způsobem, jakým proběhly útoky v Kolíně nad Rýnem, uvedla tamní policie. Dokonce i v Rakousku k takovým případům došlo.

V současnosti více než 170 žen podalo trestní oznámení ohledně událostí z průběhu silvestrovských oslav, 113 z nich jsou na sexuální napadení. Policie údajně již identifikovala dalších 21 podezřelých, ti jsou však zatím stále na svobodě.

Podle některých německých médií se úřady snaží zatajit identitu útočníků z politických důvodů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…