Potvrzeno. Ve středočeské krajské koalici se blíží výbuch mezi ANO a Starosty. ČSSD už má nabídku

23.10.2017 16:10

Sociální demokraté dostali od ANO nabídku na vstup do středočeské krajské koalice, čímž se potvrdily informace, které ParlamentníListy.cz zveřejnily v pondělí dopoledne. Vedení středočeské ČSSD ji v neděli schválilo, ale situace zůstává otevřená, potvrdil dnes ČTK předseda klubu krajských zastupitelů za ČSSD Miloš Petera.

Potvrzeno. Ve středočeské krajské koalici se blíží výbuch mezi ANO a Starosty. ČSSD už má nabídku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

"Dostali jsme nějakou nabídku do koalice s ANO, na to jsme kývli. Závisí to teď na ANO, uzavřené to ještě úplně není," uvedl Petera. Nabídku musí také projednat klub zastupitelů ČSSD, zatím ji jen v neděli schválil krajský výkonný výbor.

Na úterý je svoláno jednání krajského zastupitelstva. Petera nevyloučil, že by na něm mohl padnout návrh na rekonstrukci krajské vlády.

Ve středních Čechách dosud vládnou ANO, STAN, ODS a Nezávislí Středočeši, spor v koalici se vede mezi hnutím ANO a STAN. ANO vyčítá radním za STAN Věslavu Michalikovi a Martinu Macháčkovi špatnou práci. Zástupci STAN uvedli, že jde o účelovou kritiku a za jejich zády se domlouvá nová koalice bez jejich účasti.

Případná koalice ANO a ČSSD by v zastupitelstvu neměla většinu, mohla by ale vládnout s podporou komunistů. Petera ke složení koalice nechtěl nic bližšího říci. Hejtmančin náměstek Vít Rakušan (STAN) dnes novinářům řekl, že Starostové se zprávy o jednání ANO a ČSSD dozvídají z médií. "My pouze čteme v elektronických médiích informace - a jiné informace nemáme - že sociální demokracie dostala nějakou nabídku, pravděpodobně i KSČM, dál už spekulovat nechci," dodal. Vyjádření KSČM ČTK shání.

Dosavadní koalice má v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 44 hlasů. ANO má 16 mandátů, STAN o jeden méně a ODS patří deset křesel. Nezávislí Středočeši, kteří původně kandidovali za TOP 09, mají tři zastupitele. V opozici byla dosud ČSSD s 11, KSČM s osmi a TOP 09 se dvěma zastupiteli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pas, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…