Požár na Krymu. Útok dronu, tvrdí ruská správa

29.04.2023 10:17 | Ze sítí

V přístavu Sevastopol na Krymu hoří zásobník s palivem. Podle tamního guvernéra byl požár způsoben útokem dronu. Moskva dlouhodobě obviňuje ukrajinskou armádu z útoků na Krymský poloostrov. Kyjev se zatím k akci oficiálně nepřiznal.

Požár na Krymu. Útok dronu, tvrdí ruská správa
Foto: z internetu
Popisek: požár v Sevastopolu

V přístavním městě Sevastopol na Krymském poloostrově hoří zásobník s palivem. „Podle předběžných informací byl požár způsoben zásahem dronu,“ napsal tamní guvernér Michail Razvozhaev na síti Telegram.

Ujistil, že nikdo nebyl v důsledku požáru zraněn. „Situace je pod kontrolou našich hasičů a všech operativních služeb,“ dodal s tím, že „vzhledem k tomu, že se jedná o velké množství paliva, bude lokalizace požáru nějakou dobu trvat“. O události informovala agentura Reuters.

Město Sevastopol, kde má základnu ruská Černomořská flotila, se v posledních měsících několikrát stalo terčem vzdušných útoků, z nichž ruské úřady obviňují ukrajinské ozbrojené síly. Ukrajina se oficiálně k útokům nepřiznává. Nepřihlásila se ani tentokrát. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj však opakovaně prohlásil, že má v úmyslu dobýt zpět Krymský poloostrov, nad nímž Kyjev ztratil kontrolu po krizi v roce 2014.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: AKS

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

.!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekudli , 29.04.2023 10:58:13
Tak mám dojem že si banderovci koledují o válku po americku, říká se tomu spálená země.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

9:20 Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

Úřad vlády na svých stránkách připomněl 35. výročí „slavného“ projevu tehdejšího generálního tajemní…