Pozor, Putine. Němci připravují něco obrovského

15.06.2016 10:41

Německo vyvíjí novou zbraň, která by měla svou palebnou silou překonat i ruské tanky Armata. Konkrétně na ní pracuje společnost Rheinmetall, která již brzy začne novou tankovou zbraň testovat. Kanon a střelivo je navrženo tak, aby překonalo nové bezpečnostní technologie, tedy i ty, které se používají při výrobě ruského tanku T-14, uvádí se na stránkách IHS Jane's 360.

Pozor, Putine. Němci připravují něco obrovského
Foto: Youtube
Popisek: Ruský tank T-14 Armata

První prototyp byl podle IHS Jane's 360 dokončen již v květnu letošního roku a je nyní připraven k prvním testům. První zkoušky ze statického postavení by měly proběhnout v nejbližších dnech na zkušebním polygonu Rheinmetall. Informaci zveřejnili zástupci Rheinmetall na výstavě zbraní a vojenské techniky s názvem „Eurosatory 2016“.

Celková váha kanonu je asi 3000 kg, samotný zásobník pak váží okolo 1400 kg, ráže 130 mm.
 
Pro zbraň se vyvíjejí dva nové typy nábojů. První z nich, průrazná střela s wolframovým jádrem, druhá s vysoce výbušnou municí ráže 130mm, v současnosti Rheinmetall vyrábí 120mm.
 
Zbraň je primárně určena k instalaci na nově vyvíjený bojový tank MBT, může ovšem nahradit i kanony současných tanků ke zvýšení jejich palebné síly.

Tank MBT se podle vývojářů Rheinmetall vyvíjel tak, aby se v budoucnu mohl stát přímým konkurentem ruského tanku Armata, k čemuž ovšem nedojde dříve než v roce 2030. Ve skutečnosti je tento model velmi modernizovanou verzí tanku Leopard 2A4 s využitím modulární technologie. Údajně by měl nahradit nejen svého předchůdce v Německu, ale i tanky Leclerc, které slouží ve francouzské armádě. Na projektu pracuje koncern Rheinmetall již šest let.

Podle IHS Jane's 360 nové zbraně jsou určeny proti novým bezpečnostním technologiím, které se používají v moderních tancích, jako je ruský T-14 „d'Armata“ a poslední modifikace T-90.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…