Pozor změna: Centrální registr kol nebude. Ministerstvo dopravy to prý ani neplánovalo

06.04.2013 18:52

MfD v sobotu přišla s informací o tom, že ministerstvo dopravy plánuje vytvořit centrální registr jízdních kol. Proti návrhu se postavil premiér Nečas. Posléze však ministerstvo dopravy vše popřelo. O jeho vytvoření prý neuvažuje.

Pozor změna: Centrální registr kol nebude. Ministerstvo dopravy to prý ani neplánovalo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zaparkovaná kola

Jeho vytvoření mělo podle deníku stát prý zhruba 20 milionů korun a mělo pomoci policii při hledání odcizených kol. „Zatím je vše pouze ve stadiu prověřování možnosti,“ řekl MfD Roman Kluzák z tiskového oddělení ministerstva.

Návrh vyšel z ministerstva vnitra

Plán se ale nezamlouvá premiéru Nečasovi. Vedlo by to jen ke zvýšení administrativních povinností. Navíc je skeptický i k tomu, že by registr pomohl v odhalování ukradených kol. „Moje zkušenost však je, že ne každý úřednický nápad je třeba vykonávat,“ prohlásil dnes Nečas.

Odpoledne však na zprávu MfD reagovalo ministerstvo dopravy. O vytvoření registru prý, alespoň zatím, neuvažuje. „Ministerstvo dopravy (...) nepřipustí vytvoření žádného nového 'registru kol', který by zatížil veřejnost po administrativní stránce a stát po stránce finanční,“ uvedl mluvčí Tomáš Neřold. S návrhem podle něho přišlo ministerstvo vnitra v rámci vytváření strategie cyklistické dopravy.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.   

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

10:33 Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

DOKUMENT Radovan Vávra, nominant TOP 09 do společnosti ČEZ, vyklízí bitevní pole. Už před týdnem jsm…