Prachař by při zvolení do Senátu chtěl zůstat ministrem dopravy

14.05.2014 16:43 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) má zájem kandidovat na podzim do Senátu a po svém případném zvolení by chtěl nadále zůstat šéfem dopravy. O jeho kandidatuře ale zatím není stále definitivně dohodnuto, řekl dnes sám Prachař na setkání s novináři u příležitosti 100 dní ve funkci ministra dopravy. Do září v čele rezortu dopravy ministr slíbil připravit zákon o drahách a do července zahájit transformaci společnosti Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) po vzoru rakouské firmy Asfinag.

Prachař by při zvolení do Senátu chtěl zůstat ministrem dopravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický s ministrem dopravy Antonínem Prachařem

„Pokud by hnutí ANO navrhlo moji nominaci, tak si myslím, že by to nevedlo k žádnému střetu zájmů a jsem připravený tuto nominaci přijmout," uvedl Prachař. Zároveň poznamenal, že působení ministrů dopravy je v Česku velice krátké, v průměru dosahuje devíti měsíců, na což si údajně stěžují i zahraniční partneři při společných jednáních o vzájemném propojování dopravních tahů.

Mezi nejbližšími úkoly dopravního úřadu Prachař uvedl zpracování zákona o drahách, který chce resort v září předložit do Poslanecké sněmovny. Právě novým zákonem o drahách, který by obsahoval i vznik nezávislého regulačního orgánu na železnici, Prachař podmiňoval otevírání dotovaných železničních tratí soukromým dopravcům. Harmonogram postupu resortu a případných výběrových řízení na jednotlivé tratě plánuje resort představit v srpnu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…