Pračurák. Nalitej. Po vyjádření Miroslava Kalouska se peklo otevřelo... Skoro doslova

13.08.2018 10:55

Kalousek, Topolánek, Zahradil, dvě malá pískoviště jménem Facebook a Twitter a jedna senzibilka z Forum24. V pátek měl Miroslav Kalousek náladu komentovat názory europoslance Jana Zahradila na webu iHNed.cz. A strhla se debata s výrazy, které dokazují, jak je čeština bohatá na nadávky. „Mimoň, mamrd a pračurák,“ tak popisuje Zahradil nadávky, kterými byl zahrnut Kalouskovými přívrženci. Podle senzibilky jenom kňučí a chová se jak Babiš.

Pračurák. Nalitej. Po vyjádření Miroslava Kalouska se peklo otevřelo... Skoro doslova
Foto: Hans Štembera
Popisek: TOP 09 představila svou Vizi 2030. V tomto roce by ráda například viděla již zavedené euro nebo stejnou životní úroveň jako v sousedním Německu

Jan Zahradil se v komentáři pro iHNed.cz, který je dostupný na webu ODS, vyjádřil ke vztahu strany k Evropské unii.

Anketa

Jsou homosexuálové v České republice kráceni na svých právech?

4%
96%
hlasovalo: 9143 lidí
Píše: „Chceme zůstat v EU, chceme být součástí jednotného trhu, společné obchodní politiky, Schengenu. A stejně tak ale nechceme patřit do „tvrdého jádra“ se společnou měnou, fiskální politikou, harmonizací daní a perspektivně také společnou azylovou a migrační politikou či sociálními systémy. Naším ideálem je Evropská unie více rychlostí.“

Celé vyjádření ZDE

Miroslav Kalousek pojal nedůvěru, že taková politika nepovede dříve či později k vystoupení z EU. „Ideálem ODS je vícerychlostní EU, kde se ČR bude držet na okraji v ‚pomalém pruhu‘. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych při jízdě v pomalém pruhu dříve či později nenarazil na tabuli: EXIT. Děkuji, nechci,“ komentoval Zahradilova slova na obou sociálních sítích.

 

Anketa

Jsou homosexuálové v České republice kráceni na svých právech?

4%
96%
hlasovalo: 9143 lidí

Tím zahájil debatu plnou slovních špiček a urážek na Facebooku i Twitteru. Ozval se bývalý premiér a kandidát na prezidenta Mirek Topolánek. Píše Kalouskovi: „Vícerychlostní EU tady byla vždy. Někteří šlapou do pedálů i z kopce, jiní se vezou, další brzdí. Není žádnou ostudou jet v pomalejším pruhu s exity po cestě; zvláště když na té pětiproudovce jsou jen značky povinná rychlost, jednosměrka a slepá ulice a v dálce se dá tušit konec.“ Kalousek mu odpověděl: „To přece není otázka ostudy či pýchy, ale fundamentální otázka, co je náš strategický národní zájem a jaké budoucnosti věříme. Na periferii EU, kde se s námi nikdo moc bavit nebude, tu budoucnost nevidím.“

 

 

Kdo dále rozvinul onu metaforu s EU a dálnicí byl sám europoslanec Zahradil. „Mně se zas občas stalo, že jsem míjel ve škarpě rozmlácené auto frajera, co to chtěl v rychlém pruhu všem nandat. Až takhle jednou pojedu kolem Kalouska, zamávám mu,“ komentuje žertovně Kalouskovo proevropanství.

Fotogalerie: - Babiš v muzeu

 Premiér Andrej Babiš a ministr kultury Ilja Šmíd ...
Premiér Andrej Babiš a ministr kultury Ilja Šmíd s...
Premiér Andrej Babiš a ministr kultury Ilja Šmíd s...
Premiér Andrej Babiš a ministr kultury Ilja Šmíd s...
Premiér Andrej Babiš a ministr kultury Ilja Šmíd s...
Premiér Andrej Babiš a ministr kultury Ilja Šmíd s...

 

Zahradila pak začali kritizovat i jiní, například bývalý Nečasův ministr životního prostředí Pavel Drobil. Ten napsal: „ODS a EU není jen Jan Zahradil a jeho traumatizovaná benešovská politika. Tedy politika od katastrofy ke katastrofě...“ Přizvukoval mu Petr Honzejk z Hospodářských novin: „Zaplaťpánbůh za to. Akorát je jeho pokřik nejvíc slyšet. Když Jan Zahradil požádal o reakci, dal jsem mu prostor. Pokud napíšete svůj pohled za ‚nebenešovskou‘ část ODS, velmi rád ho zveřejním!“ Na to reagoval Zahradil: „To je logické, že jsem slyšet, když jsem pořád mluvčí ODS pro tuto oblast. Ale zpravidla jen cituji naše programové dokumenty.“

 

 

 

Ne každý se držel tak na uzdě. „Zahradil je tristní doplněk ke zvěři, která se netají tím, že by nejraději jezdila na Krym. Vlastně je s nimi, jen to neřekne otevřeně,“ obviňuje europoslance uživatel E cantu dinoscitur.

 

Další uživatel/ka pod jménem Xantypa ho označila za relikt historie: „Jan Zahradil patří tam, co Paroubek, Rath, Vyvadil, Kott... Do historie. Na smetiště dějin. Jen souhrou náhod se jeho mandát ke konci teprve blíží.“ A D bouberl rovnou říká: „Zahradil je jen mekta mektal mektalov. Celá ODS si s EU nikdy nevěděla rady,  k jejich provinčním dimenzím myšlení sedí spíš ekonomie vítězů a strach z lidí.“

 

A na Facebooku byla celá záležitost ještě vyostřenější. Dan Buček pod Kalouskův post napsal: „Zkuste to teď neřešit a dostat společně ten rudej hnůj z vlády. Pak se demokratická diskuze na téma EU dá řešit celé dny. S touhle vládou nás z EU brzo s ostudou vyženou.“ Miroslav Kašpárek osočil Zahradila z komplicity: „Myslíte rudej hnůj podporovanej Klausem a jeho kamarádem Zemanem? A jejich podržtašky právě typu Zahradila?“

Kašpárkovi zřejmě ležel Zahradil v žaludku dál jak vyplývá z jeho dalšího komentáře: „Pan Zahradil už je politická mrtvola, skončí v ODS jako Langer – sami voliči ODS ho pošlou do propadliště dějin.“

Alexandr Jirsa se s europoslancem nepáral a píše mu: „Jan Zahradil, ty seš ale pračurák.“ Zahradil se s ním pustil do debaty, kde mu Jirsa nadal do lhářů a Zahradil se neudržel: „Asi jsi opravdu úplně blbej nebo po půlnoci nalitej jako Kalda, takže ti budu tykat,“ napsal a přidal odkaz na referenda.

Proti tomu je Oldřich Minster s výrokem „Jeník je mimoň“ celkem slabý čajíček.

Zahradil pak invektivy na jeho osobu komentoval na svém profilu takto:
„Pro pobavení:
Při včerejší debatě o EU na vlákně pana Miroslava Kalouska jsem se o sobě dozvěděl toto: jsem politická mrtvola, lhář, podržtaška, trojský kůň, arcikretén, mamlas, naprostý hlupák, mimoň, mamrd a pračurák (omlouvám se, cituji doslova).
Doplnění: debata pak pokračovala na vlákně proslulé vedoucí fanklubu M. K. Jenny Nowak, kde ovšem byl seznam obohacen již jen o poněkud neinvenční výrazy jako debil, magor, blbec, přesto se však nakonec v hlušině našla i perla: tupá nicka (!).
To musí být nějaký omyl. Taková zlá a falešná slůvka přece nemohou používat proevropsky vyspělí příznivci pana Kalouska, ale jen ten proruský plebs, co ho nemá rád.“

Když Zahradil zdokumentoval své zážitky z diskuzí, ozvala se spisovatelka a senzibilka Jenny Nowak, občas přispívající na server Forum24. Ta Zahradila sepsula, že se vetřel do tématu a teď „kňučí“, že byl urážen. „Pan europoslanec za ODS Jan Zahradil.
Přišmrdolí se na Kalouskův fb profil, a jak je jeho neblahým zvykem, okamžitě začne být sprostý, kdekoho pozuráží, ‚majitele‘ stránky oslovuje ožralo... Model Bureš.
Okamžitě se na něj snese fůra nadávek. Pravda, drsných, ale čemu se diví?
Na svém profilu pak rozjede veliké kňůůů (opět model Bureš). V samostatném statusu kvílí do světa, kterak jsou na něj ti TOPkaři oškliví, a pečlivě vypíše všechny názvy, kterých se mu tam dostalo. Co tam napsal sám a proč mu tolik lidí tak nehezky vynadalo, decentně zamlčí.
Pan poslanec je jako spratek na pískovišti, který tu někoho praští lopatičkou, tu na někoho plivne, tu hodí písek, ale jen co někdo lískne jeho, s řevem letí žalovat mámě. Čirý hnus,“ popisuje Nowak Zahradila.

Zahradil se ohradil: „Toto vlákno mi bylo doporučeno jako velmi zábavné a opravdu je tomu tak – jako vždy, když všichni zbylí voliči TOP 0,9 začnou kvílet nad tím, jak jim okolní svět ubližuje. Tak jen pokračujte, zítra si to zase přijdu pročíst.“ A pak vzájemné invektivy pokračovaly.

Jenny Nowak (vlastním jménem Jana Moravcová) je kromě toho, že píše historickou fikci s tituly jako Nemrtvý nebo Dračí krev a na web Forum24 Pavla Šafra, také známá například z této reportáže TV Nova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To je onanie“. Propad ČSSD, Okamura, Piráti... Už v noci začala řežba nad výsledky voleb

5:43 „To je onanie“. Propad ČSSD, Okamura, Piráti... Už v noci začala řežba nad výsledky voleb

Je dobojováno. Mandáty jednadvaceti českých europoslanců jsou rozdány. Předseda vlády Andrej Babiš (…