Prague Pride prý Praze prospívá. Vydělá na něm až 150 milionů

12. 8. 2017 13:18

Prahou v sobotu odpoledne prochází pochod hrdosti Prague Pride, v němž žádají příslušníci sexuálních menšin respekt ze strany heterosexuální většiny. Pochod má řadu příznivců i odpůrců. Ať už patříte do jedné či druhé skupiny, nebo se neřadíte ani do jednoho z těchto táborů, vězte, že festival Prague Pride, který není zdaleka jen o pochodu, přináší Praze desítky milionů korun. Podle sobotních Lidových novin jde dokonce až o 150 milionů.

Prague Pride prý Praze prospívá. Vydělá na něm až 150 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Na loňský ročník festivalu Prague Pride v Praze se přijelo podívat na čtyřicet tisíc lidí z celého světa a všichni tihle lidé museli mít kde spát, co jíst a kde se bavit. Majitelé restaurací, hotelů a klubů se tak dočkali nadstandardních tržeb.

„Téměř 30 procent účastníků přijelo ze zahraničí. Nejvíce cizinců pochází ze Slovenska, Polska a Velké Británie. Ti jsou ubytování v nejméně tříhvězdičkových hotelích, ovšem 40 procent zahraničních návštěvníků Prague Pride vyžaduje až pětihvězdičkový standard. V posledním roce ale tržby hotelů u gay komunity poklesly ve prospěch sdíleného ubytování Airbnb. Celkový ekonomický přínos Prague Pride v hlavním městě se odhaduje až na 150 milionů korun,“ píše deník.

Zahraniční návštěvníci v Praze nechají průměrně 2800 korun za den pobytu a relaxují v českém hlavním městě až pět dní. Ukázala to studie, kterou v loňském roce provedli organizátoři festivalu mezi účastníky. Gayové si prý rádi dopřejí třeba dražší hodinky. Představa, že utrácejí hlavně za oblečení a kosmetiku, se neshoduje s realitou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

10:12 Silné: Václav Klaus ml. o Mašínech. Koluje text. Víme, koho naštve

Chystané natáčení filmu o bratrech Mašínových nejspíš opět vyvolá řadu protichůdných názorů o činnos…