Prague Pride prý Praze prospívá. Vydělá na něm až 150 milionů

12.08.2017 13:18

Prahou v sobotu odpoledne prochází pochod hrdosti Prague Pride, v němž žádají příslušníci sexuálních menšin respekt ze strany heterosexuální většiny. Pochod má řadu příznivců i odpůrců. Ať už patříte do jedné či druhé skupiny, nebo se neřadíte ani do jednoho z těchto táborů, vězte, že festival Prague Pride, který není zdaleka jen o pochodu, přináší Praze desítky milionů korun. Podle sobotních Lidových novin jde dokonce až o 150 milionů.

Prague Pride prý Praze prospívá. Vydělá na něm až 150 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Na loňský ročník festivalu Prague Pride v Praze se přijelo podívat na čtyřicet tisíc lidí z celého světa a všichni tihle lidé museli mít kde spát, co jíst a kde se bavit. Majitelé restaurací, hotelů a klubů se tak dočkali nadstandardních tržeb.

„Téměř 30 procent účastníků přijelo ze zahraničí. Nejvíce cizinců pochází ze Slovenska, Polska a Velké Británie. Ti jsou ubytování v nejméně tříhvězdičkových hotelích, ovšem 40 procent zahraničních návštěvníků Prague Pride vyžaduje až pětihvězdičkový standard. V posledním roce ale tržby hotelů u gay komunity poklesly ve prospěch sdíleného ubytování Airbnb. Celkový ekonomický přínos Prague Pride v hlavním městě se odhaduje až na 150 milionů korun,“ píše deník.

Zahraniční návštěvníci v Praze nechají průměrně 2800 korun za den pobytu a relaxují v českém hlavním městě až pět dní. Ukázala to studie, kterou v loňském roce provedli organizátoři festivalu mezi účastníky. Gayové si prý rádi dopřejí třeba dražší hodinky. Představa, že utrácejí hlavně za oblečení a kosmetiku, se neshoduje s realitou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…