Praha 5 jedná o prodloužení provozu pošty na Barrandově

17.03.2021 12:07

Lidé na Barrandově o poštu ve Voskovcově ulici nepřijdou. Městská část Praha 5 plánuje franšízu s Českou poštou na provoz této pobočky pošty Partner+. Rozhodla o tom Rada městské části, která chce udržet dostupnost poštovních a dalších služeb včetně Czechpointu v poměrně hustě obydlené části Prahy 5.

Praha 5 jedná o prodloužení provozu pošty na Barrandově
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama
Platnost stávající smlouvy mezi Českou poštou a majitelem objektu společností Finep, která provozovala Poštu Partner+ na základě smlouvy o spolupráci s MČ Praha 5, končí. Pro nás je ovšem zachování těchto služeb v této lokalitě na stávající úrovni velmi důležité,“ vysvětlil záměr radní MČ Praha 5 Zdeněk Doležal.
 

Anketa

Bojíte se vakcíny AstraZeneca?

82%
18%
hlasovalo: 13297 lidí
Uvažované zachování poštovních služeb je v lokalitě, kde bydlí v bezprostřední blízkosti pobočky okolo 4,5 tisíce lidí a do budoucna se tento počet bude ještě navyšovat. V dubnu roku 2022 a září 2023 bude dokončeno dalších zhruba 140 nových bytů, a zároveň dojde i k dokončení výstavby tramvajové trati Barrandov – Holyně – Slivenec. Roční provoz pobočky ve Voskovcově se třemi pracovníky vyjde na přibližně 1,5 milionu korun. 
 
„Nejbližší pobočka České pošty je vzdálena bezmála dva kilometry, a to je i podle metodiky Územního rozvoje na hranici doporučeného optima. Navíc stávající pobočka pro celý Barrandov ve špičkách kapacitně nestačí. Zachování pobočky Partner+ ve Voskovcově ulici je zkrátka nutné,“ dodává Zdeněk Doležal.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

15:50 Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil …