Praha, Brno a Ostrava budou moct mít svoje stavební předpisy

07.11.2020 6:15 | Zprávy
autor: nab

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) do pozměňovacího návrhu stavebního zákona zapracuje možnost pro Prahu, Brno a Ostravu vydat vlastní stavební předpisy. V budoucnu ji můžou dostat i další města, oznámil dnes ČTK mluvčí MMR Vilém Frček. Nový stavební zákon, který chtějí vládní strany razantně upravit ve Sněmovně, poslanci ve čtvrtek pustili do dalšího projednávání. Vláda si od zákona slibuje zrychlení a zjednodušení stavebního řízení, dosavadní návrh ale čelí kritice Hospodářské komory a také samospráv.

Praha, Brno a Ostrava budou moct mít svoje stavební předpisy
Foto: Archiv PL
Popisek: Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) dnes o novém zákoně jednala s ostravským primátorem Tomášem Macurou a jeho náměstkyní Zuzanou Bajgarovou (oba ANO). „Na základě argumentů pana primátora Macury jsem přistoupila na speciální stavební předpisy pro metropolitní města. Jsou to tři největší metropole," uvedla Dostálová. Pro ministerstvo bude podle ní přínosné pozorovat, jak se tvorba specifických stavebních předpisů bude v metropolitních městech vyvíjet.

Zavádění městských stavebních předpisů v Praze, Brně a Ostravě poslouží podle MMR jako pilotní testování. „V případě, že se speciální stavební předpisy osvědčí, je ministerstvo ochotno přistoupit na rozšíření o další města," uvedl úřad. Zároveň je přitom podle něj nutné vyhnout se tomu, aby se stal systém nepřehledným pro investory, ministerstvo i pro města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…