Praha dá letos na integraci cizinců 10 milionů korun

26.01.2016 13:35

Na integraci cizinců letos Praha rozdělí neziskovým organizacím či školám v grantech 10 milionů korun. Nechá také zpracovat analýzu postavení migrantů na území města za asi 1,5 milionu korun. Vyplývá to z Akčního plánu integrace cizinců pro letošní rok, který dnes schválili pražští radní.

Praha dá letos na integraci cizinců 10 milionů korun
Foto: www.cakovickypark.cz
Popisek: Praha-Čakovice, školka a hřiště
reklama

V rozpočtu pro letošní rok počítá hlavní město pro oddělení národnostních menšin a cizinců celkem s 16,7 miliony korun. Většinu peněz rozdělí v grantech na celoměstské programy integrace cizinců. Organizace mohou žádat peníze na podporu prezentace národnostních kultur a kulturní činnost menšin nebo na publikační činnost.

Z grantu je financována také činnost a provoz obecně prospěšné společnosti Dům národnostních menšin. Město zřizuje rovněž Integrační centrum Praha, na starosti má sociální a právní poradenství nebo výuku českého jazyka. Jeho provoz je financován 3,7 milionu korun z evropského Azylového, migračního a integračního fondu, další milion přidává hlavní město.

Kromě celoměstských programů město podporuje také akce na území jednotlivých městských částí. Je to například tradiční akce Prahy 9 Barevná devítka – Etnofest nebo Setkání kultur v Praze 14.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…