Praha dnes bude simulovat výpadek proudu, akce začne v 8:00

26.02.2014 6:12

Hlavní město bude dnes simulovat výpadek elektrického proudu, takzvaný blackout. Akce začne v 8:00. Záměrem cvičení je zjistit připravenost Prahy na takový výpadek a objevit problémy, které mohou nastat. Po cvičení bude vypracována zpráva o tom, co nefunguje. Pražané cvičení na dodávkách elektřiny nepocítí.

Praha dnes bude simulovat výpadek proudu, akce začne v 8:00
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sloupy vysokého napětí

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) v minulém týdnu uvedl, že již v rámci přípravy cvičení město nalezlo některá slabá místa, konkrétně je ale nejmenoval. Nedostatky budou podle něj během cvičení odstraněny nebo zmapovány.

„Obyvatel Prahy se to nijak nedotkne. Vypínat proud město nikde nebude," uvedl minulý týden ředitel magistrátního odboru bezpečnosti a krizového řízení Josef Juránek.

Příprava cvičení trvala asi čtyři měsíce. Město na něm spolupracovalo mimo jiné s odborníkem na bezpečnost Andorem Šándorem a Jiřím Šedivým. Zároveň město vše konzultovalo s odborníky na energetiku a zástupci složek integrovaného záchranného systému. O průběhu cvičení bude město informovat na stránkách www.cviceniblackout.cz, které zatím nejsou aktivní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…