Praha má velkou koalici a Paroubek se směje Kalouskovi i Bakalovi

16.11.2010 22:51

Podle bývalého šéfa ČSSD Jiřího Paroubka bude nová koalice postavena na čistých a kvalitních osobnostech a skončí tak „nepřetržitý řetěz radničních skandálů“.

Praha má velkou koalici a Paroubek se směje Kalouskovi i Bakalovi
reklama

Jiří Paroubek se hned v úvodu svého článku s názvem „V Praze vypálili Kalouskovi rybník" pustil do novinářů, které obvinil ze šíření zbytečné paniky.

„Pokračování hysterie nyní očekávám zejména v listech pana Bakaly, přítele K. Schwarzenberga, a v lobbistou Kuzmiakem řízeném Právu. Bakalův deník HN bude vysoko nad hlavou mávat vlajkou zájmů pravice, kterou ODS poskvrnila mesaliancí s ČSSD," odhadl budoucnost bývalý šéf ČSSD a nynější řadový poslanec Paroubek.

Nové tváře

Sám naopak vidí budoucnost hlavního města pod vedením občanských a sociálních demokratů vcelku pozitivně. „Předpokládám, že z řad ČSSD i ODS přijdou do městské rady noví lidé. Tedy ti, kteří nebyli za ODS v předchozí, Bémově Radě hl. m. Prahy. A budou tam víceméně nové tváře i z ČSSD," napsal spokojeně.

Dodal, že lidé chtějí změnu poměru na pražské radnici a taky chtějí vidět výsledky poctivé práce. A toho má ona velká koalice šanci dosáhnout.

Sociální demokraté uspěli

Podle Paroubka zažila sociální demokracie v těchto volbách úspěch, partaj se dostala do pražské městské rady, má brněnského primátora a vede ostravskou radnici. „Ukazuje se, že rozpory v rámci české pravice jsou něčím, čeho ČSSD může s úspěchem využívat. Zatím tedy na komunální úrovni," dodal k tomu sociálnědemokratický politik.

Naopak to, že největší česká města nemají pravicové vedení, ač na to TOP 09 i ODS měly hlasy, je „příklad nevídané politické hlouposti". „Jen aby to české pravici ODS vydrželo," napsal Paroubek.

TOP 09 čeká neslavné období

Na závěr textu bývalý předseda ČSSD vypočítal, proč se podle jeho názoru občanští demokraté TOP 09 vyhýbají. Čtyři roky v městských radách by totiž největšímu pravicovému soupeři ODS pomohlo získat pevnou pozici, hrozilo by dokonce i postupné přetahování zastupitelů. Navíc se takto nejspíše podaří odstavit nesmírně oblíbeného pražského lídra TOP 09 Zdeňka Tůmu. „Je jen otázka, jak dlouho bude opoziční práce tuto osobnost bavit," napsal potměšile Paroubek.

„V koalici na pražské radnici kmotři ad personam zastoupeni nebudou. Ale nebudou tam ani lidé se zázemím v kalouskovském tandemu Háva - Kuzmiak s jejich temnými kšefty," uzavřel spokojeně někdejší socialistický šéf.

Čtěte také:

Paroubek se děsí: Tůma primátorem? Rozhodoval by Kalousek-Háva

Paroubek zprovoznil své médium útokem na VV

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jac
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

10:05 Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

Před pár dny herečka Aňa Geislerová vyzvala radní ČT Hanu Lipovskou, aby se někdy jela podívat na fi…