Praha mění pravidla pro konkurzy na šéfy příspěvkových organizací

05.06.2012 6:55

Praha zřejmě dnes změní pravidla pro výběrová řízení na vedoucí pozice v příspěvkových organizacích města. Nová pravidla mají umožnit zveřejnění více informací z průběhu konkurzu. Jednat o tom budou radní hlavního města. Pokud radní dokument schválí, bude pak město moci odvolat například ředitele Galerie hlavního města Prahy (GHMP) Milana Bufku, jak už několik týdnů plánuje.

Praha mění pravidla pro konkurzy na šéfy příspěvkových organizací
Foto: Petr Brož
Popisek: Národní galerie v Praze (Creative Commons CC-BY-SA)

Členové výběrové komise budou muset nově zachovávat mlčenlivost jen u zákonem chráněných údajů, tedy u osobních údajů. Ostatní informace budou moci zveřejnit. Pokud budou účastníci konkurzu předkládat projekt či koncepci rozvoje konkrétní organizace, budou také muset říci, zda souhlasí s uveřejněním tohoto dokumentu.

Očekává se, že po schválení pravidel vypíše radní Václav Novotný (TOP 09) výběrová řízení na ředitele Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a GHMP. Šéfa galerie Bufku chce odvolat kvůli údajným problémům s hospodařením organizace, ředitele orchestru Ilju Šmída k rezignaci už dříve vyzval šéfdirigent FOK Jiří Kout i umělecká rada tohoto tělesa.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsme Česko, ne ČEZko. Proč vyvážíme elektřinu? Pokud jsou Němci šílení, tak ať mají blackout, vzkazuje senátor Canov

15:51 Jsme Česko, ne ČEZko. Proč vyvážíme elektřinu? Pokud jsou Němci šílení, tak ať mají blackout, vzkazuje senátor Canov

Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj) se dostal do druhého kola senátních voleb a obhajuje s…