Praha může prodat část Kongresového centra

05.03.2012 20:41

Hlavní město bude smět prodat část Kongresového centra Praha, které splácí více než čtyřmiliardový dluh kvůli hostování zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v roce 2000. Informovala o tom dnes Česká televize. Podle televize s prodejem přilehlého hotelu a Byznys centra souhlasí ministerstvo financí, které dosud prodeji bránilo.

Praha může prodat část Kongresového centra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kongresové centrum
reklama

Záměr prodat přilehlý hotel a kancelářské prostory má Praha již delší dobu, k prodeji ale potřebuje souhlas MF, které má na majetku KCP zástavu. "Je to jen několik dní, co se sešel pražský primátor (Bohuslav Svoboda) s ministrem (financí Miroslavem) Kalouskem a dostal jakýsi příslib, že ministerstvo už prodeji bránit nebude," uvedla televize.

Praha by mohla získat miliardu

Praha, která je stoprocentním majitelem KCP, věří, že by prodejem těchto nemovitostí mohla získat více než jednu miliardu korun, uvedla dnes televize. Obří dluhy centrum nashromáždilo kvůli rekonstrukci před zasedáním Měnového fondu v roce 2000. Hlavní město si poté slibovalo pomoc i od státu, který by společnost oddlužil. Stát ale již dříve požadavek magistrátu odmítl. Nyní KCP zhruba polovinu, dluh musí být uhrazen nejpozději v roce 2014.

KCP se loni podle deníku E15 loni dostalo na úroveň předkrizového roku 2007. Podle předběžných výsledků dosáhla hrubá neočištěná ztráta KCP za loňský rok 93,9 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…