Praha odvolala generálního ředitele energetické firmy. Opakovaně mu při tom děkovala

16.01.2021 14:42

Na zasedání dne 15. ledna dozorčí rada Pražské plynárenské odvolala Pavla Janečka z funkce předsedy představenstva a člena představenstva společnosti. Pavel Janeček ve společnosti působil od 7. 4. 2014. Na uvolněné místo v představenstvu byl jmenován Martin Pacovský.

Praha odvolala generálního ředitele energetické firmy. Opakovaně mu při tom děkovala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský radní Jan Chabr
reklama

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 14. 1. 2021)

44%
49%
hlasovalo: 15230 lidí
„Končícímu předsedovi představenstva Pavlu Janečkovi patří poděkování za období jeho vedení, kdy lze vypíchnout například, že společnost zvýšila zisk v průměru o 30 procent oproti období před rokem 2014, tedy před jeho nástupem. Podařilo se refinancovat a dořešit akviziční úvěr s úsporou v celkové hodnotě půl miliardy korun za sedm let,“ řekl radní Prahy pro majetek a městské firmy Jan Chabr z TOP 09.

Nový předseda představenstva Pacovský dodal, že je rád, „že jsem získal důvěru zástupců dozorčí rady a děkuji za ni. Je to důležitá organizace, nejen protože je to klíčová energetická firma, která je součástí klíčové infrastruktury města, ale je to rovněž podnik, jehož pozitivní ekonomické výsledky vylepšovaly rozpočet hlavního města."

Pražská plynárenská patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií. Plynem a elektřinou spolehlivě zásobujeme bezmála 415 tisíc odběrných míst po celé republice. Společnost je ve vlastnictví hlavního města Prahy.

„V pátek byl odvolán ředitel Pražské plynárenské. Místo transparentního výběrového řízení byl dosazen nový. Primátor Hřib úplně stejně ohlupuje veřejnost a média jako premiér Babiš. Slibuje, a něco jiného pak dělá. Ostuda. Budu ho v této věci interpelovat," poznamenal na twitteru předseda pražské ODS Tomáš Portlík.

Pavel Janeček je v oboru energetiky dlouhodobě považován za špičkového odborníka, Pražská plynárenská byla schopna vytvářet hrubý zisk okolo miliardy korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

19:49 Čekají nás nejtěžší tři týdny epidemie, varuje datový analytik. JIP lůžka po celé zemi jsou zaplněná...

„Umře více lidí, ekonomiku to poškodí více a vir to nezastaví...“ komentuje na svém facebooku aktuál…