Praha prý dluží za Blanku skoro jednu a čtvrt miliardy korun

29.10.2015 9:59 | Zprávy

Praha by měla za stavbu tunelu Blanka zaplatit ještě zhruba 1,23 miliardy korun. Většinu dluhu ale město neuznává. S dodavateli chce vyjednávat. ČTK to zjistila z materiálu, který dnes projednali pražští radní. Rada pověřila vyjednáváním s dodavateli stavby náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD). Tunel Blanka byl otevřen letos v září a s propojením na Strahovský tunel vyšel asi na 43 miliard korun.

Praha prý dluží za Blanku skoro jednu a čtvrt miliardy korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Projížka tunelovým komplexem Blanka. Ten má být konečně otevřen tuto sobotu

"Provedli jsme důkladné vyúčtování na základě všech smluv. Podle něj rozporujeme zhruba dvě třetiny celkové sumy, kterou ještě chtějí dodavatelé od Prahy zaplatit. Nyní s nimi budu jednat," řekl Dolínek.

Praha má nevypořádané finanční vztahy s osmi firmami. Město neuznává nároky ve výši 831,7 milionu korun, zbylou část nezaplacených faktur, tedy 398,9 milionu korun tzv. nerozporuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Tou válkou proti nezisku myslíte neziskovky?

A nemyslíte, že redukce financí neziskovkám není na místě? Rozhodně tím nemyslím ti, co pomáhají potřebným, ale je tu spousta těch, co se třeba angažují politicky a ti by podle mě dotace fakt dostávat neměli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už jen 20 %. Ukrajinská historička odhalila, jak to má Zelenskyj s podporou

17:45 Už jen 20 %. Ukrajinská historička odhalila, jak to má Zelenskyj s podporou

Ukrajinská historička Marta Havryšková označuje současnou korupční aféru na Ukrajině za „největší v …