Praha vyzve ministerstvo, aby byla D1 před Prahou zdarma

13.06.2017 13:26 | Zprávy
autor: mp

Praha vyzve ministerstvo dopravy, aby se v úseku dálnice D1 mezi exitem 12 a hlavním městem trvale nemusely platit dálniční poplatky. Dnes o tom rozhodli pražští radní. Jízda po tomto úseku dálnice před metropolí je nyní bezplatná v souvislosti s rekonstrukcí ulice Přátelství. Jde však zatím o dočasné opatření. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Praha vyzve ministerstvo, aby byla D1 před Prahou zdarma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice D1 na Chodově

„V případě znepoplatnění uvedené části dálnice D1 se výrazně sníží dopravní zatížení nejen na ulicích Černokostelecká, Přátelství a Kutnohorská, ale i na všech přilehlých," píše se v přijatém dokumentu. Magistrát dopravní situaci na jihovýchodě Prahy konzultoval s dotčenými městskými částmi.

Zadarmo by měli na úseku jezdit jenom řidiči osobních vozů, kamiony budou stále platit mýtné. „Nějaké výjimky pro kamiony ministerstvo v minulosti udělalo, ale v tomto případě to podle mě není na místě," uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Vyhrožujete vyhozením Moravce z ČT

Řekl jste to v debatě s Bartoškem. Není tohle vaše prohlášení důkazem toho, že chcete zasahovat do svobody médií?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opozice ukázala karty. Takto zkusí sundat Babiše

4:44 Opozice ukázala karty. Takto zkusí sundat Babiše

Od svého vzniku hnutí ANO a Andrej Babiš čelí pokusům odradit voliče od toho, aby ho volili. Zatím p…