Prahu s Vídní sblížila migrace, stále chybí dálnice

31.08.2018 13:42 | Zprávy
autor: mp

Vztahy Česka a Rakouska nabírají mimořádnou dynamiku, pomohl jim i společný pohled na migraci v EU, míní česká velvyslankyně v Rakousku Ivana Červenková. V rozhovoru pro ČTK řekla, že bolavým místem sousedských vztahů zůstává nedokončená dálnice u Mikulova a Rakušany znepokojují i úvahy o zřízení úložiště jaderného odpadu poblíž společných hranic.

Prahu s Vídní sblížila migrace, stále chybí dálnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Donaupark, Donaucity a Dunaj ve Vídni

„Už před čtyřmi roky jsme mluvili o velké renesanci, vztahy se zlepšovaly. A já si dovolím říct, že v současné době ta dynamika je obrovská. V politické linii jsme hodně blízko,“ řekla v rozhovoru pro ČTK Červenková.

Velvyslankyně podotkla, že Kurzovi lidovci (ÖVP) zvítězili v loňských parlamentních volbách na tématu migrace. Kancléřův pohled je podle ní blízký pozici Visegrádské čtyřky (V4), do níž patří i Česká republika. „Vidíme příklon k V4, dnes jsme s Rakušany na jedné lodi, vidíme tam sbližování s Českou republikou,“ uvedla Červenková. Připomněla, že Kurz se od svého nástupu do úřadu již třikrát sešel s českým premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Atomovka na STAN“. Fantom Paukner rozkryl tunel v milionech

18:13 „Atomovka na STAN“. Fantom Paukner rozkryl tunel v milionech

Politické strany nesmějí podnikat, ale hnutí STAN si založilo dceřinnou firmu. Její aktivity velmi z…