Prašiví psi dostanou pamlsek. Jste jak Gottwald, i ten Hácha byl proti vám pašák. Komentátor známý z ČT napráskal všem signatářům dopisu do Pekingu

21.10.2016 15:37

Dlouholetý novinář a moderátor České televize Vladimír Kučera se opravdu drsně obul do premiéra Bohuslava Sobotky, předsedy Senátu Milana Štěcha a předsedy Sněmovny Jana Hamáčka za to, že tak ochotně následovali prezidenta Zemana na cestě do čínského komunistického zadku a ponížili naši zemi tak, jak už se to nikomu dlouho nepovedlo. Jinak podle moderátora nelze hodnotit podlézavé prohlášení vůči Číně.

Prašiví psi dostanou pamlsek. Jste jak Gottwald, i ten Hácha byl proti vám pašák. Komentátor známý z ČT napráskal všem signatářům dopisu do Pekingu
Foto: archív autora
Popisek: Čína, ilustrace
reklama

„Povedl se vám vskutku ‚kousek prašivého psa‘, pánové Sobotko, Štěchu, Hamáčku a Zaorálku! Spřáhli jste se se zemským škůdcem Milošem Zemanem, jenž z důvodů, které zná pouze on a potom možná ještě několik světových tajných služeb, vleče naši zemi z evropského západního prostoru směrem k ruské Eurasii a čínské Asii. Uposlechli jste instrukce velvyslankyně Číny,“ zahájil nekompromisně svůj komentář na blogu serveru Aktuálně.cz Kučera.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

A to byl teprve začátek. „Vaše pročínské prohlášení působilo směšně, devótně a hloupě. Zařadili jste se jím do historické řady zdejších politiků, jako byl Gottwald, Fierlinger, Jan Masaryk v letech 1947, 1948, později v osmašedesátém ‚po moskevských protokolech‘ Dubček, Černík, Svoboda a dále normalizační Husák, Štrougal či Jakeš. (Hácha, to byl proti vám pašák, toho alespoň honili kolem stolu!) Vítejte v panteonu těch, pro něž byl ambasador cizí země jejich nadřízeným,“ pálil dál.

Celý text najdete zde.

Miloš Zeman se podle Kučerova názoru za ta léta na Hradě už dobře naučil, jak se ponižovat před ruským prezidentem Vladimirem Putinem či čínským komunistou Si Ťin-pchingem. Sobotka, Hamáček a Štěch prý budou muset ohýbání páteře ještě hodně trénovat. Pozitivně ho naopak překvapilo, jak se k hradně-vládnímu poklonkování postavil předseda ANO Andrej Babiš, když poukazoval na nevýhodnost čínských investic v Česku. Bez obalu prohlásil, že u nás Číňané zatím mnoho nepředvedli, a vysmál se prohlášení, které podle všeho pro Hrad sepsal ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Kučera má za to, že Babiš se Sobotkou vytřel podlahu, a nabízí se otázka, zda se na tom dopředu nedomluvil s prezidentem Zemanem.

„A navíc tím (Zeman) zdiskreditoval jádro ‚nové sociální demokracie‘, kterou chtěli budovat a která pro Zemana byla jako osina v zadku. Ale vždyť je to teď směšné: Oni prý touží tvořit cosi nového, nezemanovsky čestného a vznešeného pod dohledem nějaké čínské Kunhuty a nejspíš za konzultací pražského hradního krále Ubu! Pche! Pro srandu králíkům!“ nebral si dál servítky moderátor.

Podle Kučery jsme mohli sledovat následující představení. „Všechny myši za sebou, za sebou… Všechny myši za sebou do chřtánu jdou… “ pod nosem mlsné čínské ambasadorské kočky. V čínských mýtech může kočka krást měsíční paprsky a tím se proměnit v ducha. V českých poměrech krade důstojnost a sebevědomí a tím se proměňuje v protektorku,“ vyjádřil svůj názor novinář.

Nakonec všem připomněl, jak Sobotka a spol. ještě před pár dny mluvili o odkazu Václava Havla, aby na tohoto muže o pár dní později bleskově zapomněli a vděčně čekali na nějaký ten pamlsek od čínské velvyslankyně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …